Apple втратив свою апаратну харизму, але фанати бренду мають бути щасливі як ніколи

iPhone, які ми побачимо протягом наступного десятиліття, не завжди будуть відкривати нові горизонти, але будуть тими пристроями, які популяризують нові технології

Скорочений переклад статті Стіва Ковача з ресурсу Business Insider

Більше 10 років тому, демонструючи перший iPhone, Стів Джобс сказав, що цей апарат настільки досконалий, що «буквально на п’ять років випереджає будь-який інший мобільний телефон». Джобс помилявся. Фактично пройшло добрих 8 років, перш ніж уся інша індустрія наздогнала його продукт.

Сьогодні стало модним стверджувати, що Apple відстає від конкурентів або це станеться незабаром. Багато флагманських Android-смартфонів за дизайном, можливостями і ПЗ перевершують або близькі до останніх моделей iPhone. Крім того, ІТ-індустрія рухається в сторону таких напрямків, як машинне навчання і також штучний інтелект, де Apple історично завжди була слабшою.

Однак я б не став скидати Apple з рахунків. У компанії є багато сильних сторін, які, ймовірно, допоможуть їй залишатися на вершині ще багато років.

Новий телефон, нові трюки

Майбутнє Apple, швидше за все, буде основною темою обговорення цього тижня. Якщо припустити, що численні витоки інформації достовірні, то iPhone 8 матиме абсолютно новий дизайн і такі функції, як розпізнавання обличчя, бездротова зарядка, а також вдосконалений безрамковий екран.

Але щоб залишатися на вершині, Apple доведеться вивчати нові трюки. Компанія повинна стати експертом у галузі новітніх технологій, таких як машинне навчання та штучний інтелект. Успіх Apple протягом наступних 10 років, імовірно, буде менше залежати від апаратної складової iPhone, а більше від того нового досвіду, який компанія зможе дати користувачам iPhone.

«Apple повинна бути в змозі продати програмне забезпечення і додаткові послуги, які у них є», – говорить Кароліна Міланезі (Carolina Milanesi), технічний аналітик Creative Strategies. – Клієнти повинні сказати: я куплю його, тому що я хочу щось на зразок доповненої реальності, а не новий iPhone».

Гарна новина для компанії Apple в тому, що iPhone є ідеальним пристроєм, щоб запропонувати ці нові послуги та інновації. Оскільки Apple контролює апаратну і програмну складову смартфона, компанія в змозі запропонувати користувачеві єдиний досвід, чого не зможуть зробити її найбільші конкуренти.

Доповнена реальність Apple

Доповнена реальність (augmented reality, далі за текстом – AR) – чудовий приклад прихованих переваг Apple. Багато експертів вважають, що AR-гарнітура одного разу замінить смартфони. Але поки що фундамент AR будується на смартфонах і для смартфонів.

Ключова особливість нової прошивки iOS 11 (наступна версія операційної системи, яка лежить в основі iPhone і iPad) – це набір утиліт для розробників, які дозволяють використовувати датчики і камери в пристроях Apple для створення високоякісної «доповненої реальності». Коли Apple випустить iOS 11, операційна система в одну ніч стане найбільшою AR-платформою у світі. Програмісти вже почали створювати AR-додатки для iOS 11.

Минулого тижня Google також оголосив про власні засоби розробки AR для Android, але спочатку вони будуть доступними тільки для декількох смартфонів. Для того щоб мати можливість використовувати версію Google AR, усі виробники Android-смартфонів повинні будуть розробляти нові пристрої, які задовольняють вимоги Google. Цей процес, імовірно, займе не менше року, протягом якого Android-альянс буде намагається наздогнати Apple знову.

Перевага Siri

Штучний інтелект і цифрові помічники можуть стати ще одним напрямком, де Apple буде перемагати. Хоча на перший погляд може здатися, що Apple у цих сферах відстає.

У той час як Siri вдосконалювалася протягом багатьох років і відмінно підходить для управління телефоном, вона все ще поступається своїм основним конкурентам – Google Assistant і Alexa Amazon. Вона не так добре відповідає на питання, як помічник Google. І, на відміну від Google і Amazon, які стимулюють своїх розробників для створення додатків під «помічників», Apple серйозно урізала перелік додатків, з якими Siri може взаємодіяти.

Але завдяки сотням мільйонів «айфонів» на руках у користувачів Siri вже встановлена на набагато більшій кількості пристроїв, ніж ті інші «помічники». І цей перелік розширюється. Siri тепер є на будь-якому продукті Apple: Apple Watch, Apple TV і Mac. У грудні цього року Siri буде доступна разом з «розумною» колонкою HomePod. Через неї люди зможуть підключатися до музичної колекції Apple.

Підхід Apple щодо Siri може здатися повільнішим порівняно з конкурентами. Але, можливо, завдяки цьому Siri пропонує кращий користувальницький досвід. Apple витрачає багато часу на те, щоб переконатися, що нові функції Siri працюють добре, підходять для управління голосовими командами і в них є сенс. Siri не в змозі замовити піцу за командою, як Alexa, але, імовірно, вас це не дуже засмучує – просто це не та річ, яку ви хочете робити часто.

Мільярди в медіаконтент

Медіа, ймовірно, буде ще однією великою частиною майбутнього від Apple – і це напрямок, де Apple має перевагу над конкурентами. Перші два телевізійних шоу від Apple, можливо, і викликали критику, але в цілому компанія ставиться до відео серйозно.

Apple недавно найняла двох топ-менеджерів Sony Pictures Television, щоб посилити свою присутність у Голлівуді. І компанія хоче витратити $1 млрд на виробництво відео наступного року.

Крім того, в Apple є готова аудиторія для відеоконтенту – це мільйони користувачів iPhone. Цей пристрій є ідеальною платформою для експериментів з відео і для того, щоб переконати покоління, яке виросло на шоу від Netflix або боготворить зірок YouTube, заплатити трохи більше й отримати ті шоу, які вони хочуть.

Розмір має значення

Люди, які стверджують, що Apple відстає від своїх конкурентів, упускають один важливий момент, а саме – той факт, що компанії доводиться працювати з великими масштабами. Іноді це означає виробництво і доставку десятків мільйонів пристроїв щокварталу. Потрібно переконатися, що всі вони надійно працюють, а отже, цей процес може зайняти більше часу, ніж у конкурентів.

Але цей же масштаб працює на користь Apple, тому що ні в кого немає нічого подібного. Коли Apple адаптує або створює інновації, вона здатна доставити їх до масової аудиторії набагато швидше за конкурентів.

Таким чином, моделі iPhone, які ми побачимо протягом наступного десятиліття, не завжди будуть відкривати нові горизонти, але вони, швидше за все, будуть тими пристроями, які популяризують нові технології. Бо вони будуть поставлятися в обсязі, який жодна інша компанія не в змозі досягти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я