Більше штучного інтелекту та менше екранів: майбутнє гаджетів

Близько 79% з них згодні з тим, що штучний інтелект допоможе прискорити впровадження нових технологій в організаціях

Екрани перестають бути основним способом взаємодії людини з електронними гаджетами. Аналітики компанії Accenture вважають, що саме користувачі в першу чергу бажатимуть перейти на нові форми взаємодії.

Автори доповіді роблять три прогнози:

  • через 5 років більше половини користувачів будуть вибирати сервіс на підставі штучного інтелекту, а не бренда;
  • через 7 років більше половини інтерфейсів будуть без екрана і будуть інтегровані у виконання щоденних завдань;
  • через 10 років цифрові помічники поширяться настільки, що дадуть можливість компаніям ефективно виконувати свої завдання 24 години на добу 7 днів на тиждень без вихідних та відпусток, працюючи у фоновому режимі.

Прогнози Accenture засновані на дослідженні 5400 директорів компаній з усього світу. Близько 79% з них згодні з тим, що штучний інтелект допоможе прискорити впровадження нових технологій в організаціях. Майже 85% мають намір інвестувати в пов’язані зі штучним інтелектом технології в найближчі 3 роки.

Директор з інновацій Accenture Пол Догерті дає три поради компаніям, готовим почати перехід до нового інтерфейсу: «Візьміть наявні комунікаційні канали і зрозумійте, як можна було б зробити їх «розумнішими» – використовуйте для натхнення інші успішні програми з діалоговими і голосовими інтерфейсами. Погляньте на кожну взаємодію клієнтів зі співробітниками і запитайте себе, як їх можна було б покращити за допомогою штучного інтелекту. Погляньте на нові інтерфейси без дисплея і зрозумійте, як вони могли б забезпечити багатогранний діалог».

Актуальна сьогодні парадигма комп’ютерного світу – смартфон. Це урізаний комп’ютер, на який можна завантажувати додатки та працювати з ними за допомогою сенсорного чи кнопкового управління. Однак ринок смартфонів уже досяг свого піку – зростання відбувається на одиниці відсотків. Аналітики Counterpoint відзначають, що загальні світові поставки смартфонів у другому кварталі виросли на 3% проти аналогічного періоду минулого року. У штучному вираженні продажі склали 365 мільйонів пристроїв. Очікується, що у другій половині 2017 року зростання буде вищим за рахунок появи в магазинах нового покоління iPhone.

Через поступове насичення ринку виробникам доводиться вигадувати нові типи гаджетів. Це трапляється приблизно кожні 10-15 років – це той період, коли користувачі починають хотіти чогось нового, а технології досягають необхідного рівня. Серед минулих таких платформ можна назвати стаціонарні ПК, ноутбуки, смартфони.

Пошук наступної платформи йде сьогодні дуже активно – багато хто вважає, що це буде доповнена реальність. Хвилю відповідних гаджетів та технологій споживацького рівня повинна запустити презентація iPhone 8. Цей смартфон має вбудовану підтримку доповненої реальності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я