Більше штучного інтелекту та менше екранів: майбутнє гаджетів

Близько 79% з них згодні з тим, що штучний інтелект допоможе прискорити впровадження нових технологій в організаціях

Екрани перестають бути основним способом взаємодії людини з електронними гаджетами. Аналітики компанії Accenture вважають, що саме користувачі в першу чергу бажатимуть перейти на нові форми взаємодії.

Автори доповіді роблять три прогнози:

  • через 5 років більше половини користувачів будуть вибирати сервіс на підставі штучного інтелекту, а не бренда;
  • через 7 років більше половини інтерфейсів будуть без екрана і будуть інтегровані у виконання щоденних завдань;
  • через 10 років цифрові помічники поширяться настільки, що дадуть можливість компаніям ефективно виконувати свої завдання 24 години на добу 7 днів на тиждень без вихідних та відпусток, працюючи у фоновому режимі.

Прогнози Accenture засновані на дослідженні 5400 директорів компаній з усього світу. Близько 79% з них згодні з тим, що штучний інтелект допоможе прискорити впровадження нових технологій в організаціях. Майже 85% мають намір інвестувати в пов’язані зі штучним інтелектом технології в найближчі 3 роки.

Директор з інновацій Accenture Пол Догерті дає три поради компаніям, готовим почати перехід до нового інтерфейсу: «Візьміть наявні комунікаційні канали і зрозумійте, як можна було б зробити їх «розумнішими» – використовуйте для натхнення інші успішні програми з діалоговими і голосовими інтерфейсами. Погляньте на кожну взаємодію клієнтів зі співробітниками і запитайте себе, як їх можна було б покращити за допомогою штучного інтелекту. Погляньте на нові інтерфейси без дисплея і зрозумійте, як вони могли б забезпечити багатогранний діалог».

Актуальна сьогодні парадигма комп’ютерного світу – смартфон. Це урізаний комп’ютер, на який можна завантажувати додатки та працювати з ними за допомогою сенсорного чи кнопкового управління. Однак ринок смартфонів уже досяг свого піку – зростання відбувається на одиниці відсотків. Аналітики Counterpoint відзначають, що загальні світові поставки смартфонів у другому кварталі виросли на 3% проти аналогічного періоду минулого року. У штучному вираженні продажі склали 365 мільйонів пристроїв. Очікується, що у другій половині 2017 року зростання буде вищим за рахунок появи в магазинах нового покоління iPhone.

Через поступове насичення ринку виробникам доводиться вигадувати нові типи гаджетів. Це трапляється приблизно кожні 10-15 років – це той період, коли користувачі починають хотіти чогось нового, а технології досягають необхідного рівня. Серед минулих таких платформ можна назвати стаціонарні ПК, ноутбуки, смартфони.

Пошук наступної платформи йде сьогодні дуже активно – багато хто вважає, що це буде доповнена реальність. Хвилю відповідних гаджетів та технологій споживацького рівня повинна запустити презентація iPhone 8. Цей смартфон має вбудовану підтримку доповненої реальності.