П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Apple та Google разом відстежуватимуть контакти заражених коронавірусом

Компанії Apple і Google оголосили про спільний моніторинг за допомогою мобільних телефонів контактів користувачів із зараженими коронавірусом. Експерти вже попереджають про ризики безпеки приватності і сумніваються у виправданості масштабного підходу.

Для гаджетів на iOS та Android найближчими місяцями розроблять додаток, який буде попереджати, якщо поруч опинився хворий на коронавірус. Інформацію фіксуватимуть за допомогою Bluetooth та інших технологій.

Директор Apple Тім Кук писав Twitter, що засіб моніторингу допоможе стримати поширення захворювання. При цьому не забудуть про принцип прозорості. Гендиректор Google Сундар Пічаї розповів, що приватність користувачів буде захищена.

Практично всі смартфони у світі працюють на iOS та Android. Це піднімає тривоги щодо наслідків застосування технології відстеження контактів. Цієї теми навіть торкнувся президент США Дональд Трамп.

Сьогодні все більше країн розгорнули системи моніторингу людей на карантині. В Україні також працює відповідний додаток. При цьому, наприклад, такі системи іноді збирають більше даних, ніж потрібно для попередження, що поруч хворий. Наприклад, у Південній Кореї, окрім координат, також збирають дані про фінансові операції, записи розмов, відео з камер спостереження, місце роботи тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися