Неділя, 25 Лютого, 2024

Apple вдалося уникнути штрафу в $15 млрд від Євросоюзу

Apple виграла апеляцію у справі про неповну сплату податків компанією в Ірландії. Суд постановив, що отримані Apple в цій країні податкові знижки були законними.

У 2016 році Єврокомісія ухвалила рішення, що Apple отримала незаконні податкові знижки в Ірландії, та наклала штраф у 13 млрд євро. У відповідь директор компанії Тім Кук сказав, що примушення Apple платити такі ж податки, які платять інші компанії, призведе до руйнування Європи.

Таку суму призначили після дворічного розслідування домовленості між владою Ірландії та Apple. За її умовами, компанія заплатила 0,005% податку у 2014 році. Єврокомісія назвала таку ситуацію незаконною державною допомогою, тоді як ірландські чиновники говорять, що зібрали повний обсяг податку. Apple зі свого боку заявляла, що запропонована їй угода доступна кожній компанії в Ірландії, необхідно було лише запитати.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Європейський суд загальної юрисдикції (друга найвища судова установа в регіоні) анулював рішення Єврокомісії щодо штрафу. Причиною стала недостатня доведеність того, що Apple отримала нечесну перевагу.

Представники Apple прокоментували рішення суду: «Ця справа була не про те, скільки податків ми платимо, а про те, чи повинні ми їх платити. Ми пишаємося тим, що є найбільшими платниками податків у світі, та знаємо важливу роль, яку грають податки в суспільстві».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися