Apple втручалася в музику користувачів

Лише декілька місяців тому Apple обурила багатьох користувачів непроханим втручанням у їхню музичну бібліотеку, коли на гаджетах почали з’являтися альбоми U2. Однак з’ясувалося, що компанія і раніше не питала дозволу втручатися в музичну колекцію власників своїх гаджетів. Вона видаляла пісні, які були куплені не в iTunes.

Нова інформація спливає у ході судового процесу, який пов’язаний з її маркетинговою політикою по відношенню до програвача iPod. Одним з таких прийомів було видалення музики, яку користувачі купували в інших магазинах, а не в iTunes, повідомляє Wall Street Journal. При спробі записати такі треки в гаджет вони могли отримати повідомлення про збій програвача та необхідність відновлення, під час якого придбана за межами музика iTunes зникала.

Звинувачення, повідомляє, що Apple налаштувала програмне забезпечення так, щоб воно не повідомляло користувачам про видалення треків. Представники компанії захищаються тим, що вони хотіли вберегти таким чином iTunes від зламу тане спантеличувати їх.

Корпорацію з Купертіно звинувачують у використанні програмного забезпечення для iTunes для перешкоджання переходу користувачів iPod на альтернативні музичні програвачі. Наприклад, куплені в цьому магазині треки можна було слухати лише на гаджетах Apple. При переході на програвач іншого виробника це означало необхідність повторно витрачати сотні доларів на купівлю тих же самих пісень.

Експерти вважають, що така політика призвела до монополії Apple на ринку музики, що заважає розвиватися не тільки конкурентам, але і виконавцям, які не мають доступу до екосистеми iTunes. Автори колективного позову стверджують, що такий агресивний маркетинг компанії в період з 2003 по 2009 рік привів до збитку ринку в розмірі $350 мільйонів.

У цьому судовому процесі довелося прийняти участь навіть померлому Стіву Джобсу. У квітні 2011 року, за півроку до своєї смерті, гендиректор корпорації дав офіційні свідчення у даній справі, які були зняті на відеокамеру. Крім цього, до уваги візьмуть листування співзасновника Apple.