Неділя, 3 Березня, 2024

Apple заважатиме, щоб усі могли ремонтувати iPhone

У США хочуть прийняти закон, який може зробити мобільну індустрію приємнішою для користувачів. Влада штатів Небраски, Міннесоти, Нью-Йорка, Массачусетсу і Канзасу подала на розгляд законопроект, який повинен легалізувати так зване «право на ремонт» електронних пристроїв. Це стосуватиметься і смартфонів iPhone, але Apple намагатиметься завадити прийняттю цього закону.

Законодавство США в мобільній сфері часто впливає на всю індустрію, адже США є одним з головних мобільних ринків планети. Наприклад, ще три роки тому користувачі страждали від крадіжок смартфонів. Адже їх можна було легко продати. У 2013-2015 роках деякі штати США прийняли так званий закон «вимикач смерті». За ним програмне забезпечення повинно мати функції віддаленого блокування, щоб його неможливо було перепродати. Подібна можливість блокування сьогодні є у кожному новому Android та iPhone. І вона працює: у перші півроку після впровадження «вимикача смерті» в iPhone крадіжки скоротилися на 40% в Сан-Франциско, на 24% у Лондоні і трохи менше – у Нью-Йорку. Усього в середньому кількість викрадених телефонів знизилася на 17%.

Новий законопроект «право на ремонт» зобов’язує виробників пристроїв продавати запчастини та ремкомплекти незалежним майстерням і рядовим клієнтам. Крім того, виробники повинні будуть викладати в мережу для загального доступу сервісні та діагностичні керівництва. Завдяки цьому ремонт гаджетів коштуватиме дешевше, і його можна буде виконувати у тій майстерні, де зручніше.

Компанія Apple не приховує своїх намірів боротися з даною ініціативою. Слухання з цього питання пройде 9 березня в місті Лінкольн, штат Небраска. Як повідомляє видання Motherboard, компанія Apple відправить на слухання свого лобіста, який буде виступати проти прийняття закону.

Одним з аргументів, якими збирається скористатися Apple, є те, що спроби користувачів самостійно полагодити свої смартфони можуть призвести до спалахування акумуляторів.

Це вже не вперше Apple намагається обмежити права користувачів своєї техніки. У минулому лобісти Apple і IBM успішно не дали пройти подібному закону, який обговорювала влада Нью-Йорка. Тоді лобісти стверджували, що користувачі можуть порізатися об скло розбитого екрана під час його заміни.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися