Apple здалася перед натиском Chrome, компанія змінює движок свого Safari – ЗМІ

Движок Chromium (основа Google Chrome) став стандартом де-факто сьогоднішньої веб-індустрії.

Сьогодні окрім клонів Chrome в інтернеті майже не залишилося браузерів. Останні бастіони – Mozilla Firefox та Apple Safari – тримаються з останніх сил. У ЗМІ з’явилася інформація, що в Apple сили опиратися закінчуються, і вона може перевести свій браузер Safari на платформу Chromium.

Про це повідомив читач Артем Пожар виданню iPhones.ru. Він розповів, що на інтернет-сайті Chromium Monorail (тут Google відстежує баги) з’явився пост розробника з Apple. Він пропонував колегам з Chromium Authors активувати технологію Intelligent Tracking Prevention в релізі Chromium 80. Це фірмова опція Safari, який нині використовує движок WebKit.

На цьому же форумі Пожар знайшов скриншот ще браузера Safari на новому движку Chromium. Виглядає він трохи недороблено, але так було і з першими версіями інших браузерів, які переходили на Chromium.

Пожар робить висновки, що Apple переводить цікаві можливості свого браузера на іншу систему. Завдяки цьому браузер Safari стане універсальним. Скриншот версії Safari Chromium зроблений у Windows. Також зі скриншотів видно, що Apple готує версію свого браузера і для GNU/Linux. Пожар припускає, що, можливо, з’явиться варіант для Android.

Движок Chromium (основа Google Chrome) став стандартом де-факто сьогоднішньої веб-індустрії. Багато браузерів, починаючи від Opera і закінчуючи Microsoft Edge, перейшли на нього, відмовившись від власних движків. Експерти вже висловили занепокоєння, адже вже забуто часи, коли головним браузером на планеті був Microsoft Internet Explorer 6, і це викликало застій у розвитку Вебу.