Середа, 6 Грудня, 2023

Браузер Google Chrome захопив ще більше монополії на ПК та мобільних

Сьогодні вже забуто часи, коли головним браузером на планеті був Microsoft Internet Explorer 6, і це викликало застій в розвитку Вебу. Ситуація повторюється з Google Сhrome, який вже кілька років є монополістом в інтернеті. Днями аналітична компанія Net Applications повідомила, що частка Google Chrome продовжує зростати як на комп’ютерах, так і на смартфонах.

За інформацією аналітиків, ринкова частка Google Chrome у грудні 2018 року досягла 67,2% (місяцем раніше вона становила 66,4 %). Інші конкуренти залишилися далеко позаду: другу сходинку в рейтингу за кількістю аудиторії утримує Firefox (9,6%), третю – Internet Explorer (8,3%), на четвертій позиції з часткою 4,1% стоїть Edge.

У мобільній сфері лідером також є Chrome з 63,2% аудиторії. Другим за популярністю є браузер Safari (26,6%), третім – китайський Baidu Browser з 2% мобільної інтернет-аудиторії.

Скоро частка Chrome стане ще більшою, оскільки низька популярність Edge змусила Microsoft перевести його на двигун Chromium, припинивши розробку власного браузера. Експерти вже висловили занепокоєння цим кроком, адже через нього у світі залишиться лише один популярний браузер на власному двигуні – Firefox. Інші браузери будуть клоном Chrome, оскільки використовують його двигун. У Mozilla відкрито заявили, що Microsoft своїм рішенням віддає Google ще більше контролю над інтернетом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися