Батарейки стали українським винаходом

Киянин Сергій Харченко зареєстрував патент на промисловий зразок «батарейка». Про це йдеться в повідомленні Українського інституту промислової власності. Ескізи батарейки, які були прикріплені до заявки, нагадують звичайну пальчикову батарейку, тільки без логотипів виробника, пише Капітал.

Патенти на промислові зразки – це єдиний вид охоронних документів на інтелектуальну власність, який у кількісному вираженні продемонстрував зростання за минулий рік (на 22,6%). Кількість виданих торгових марок скоротилася на 2% до 14,7 тис., патентів на винаходи – на 9% до 3,3 тис. Патентів на корисну модель – на 9% до 9,2 тис.

Позитивна тенденція в реєстрації прав на промислові зразки зовсім не свідчить про активізацію інноваційного виробництва в Україні. Через прогалини в законодавстві у цій сфері от уже другий рік вирує патентний тролінг. І у держави поки немає рішення, як з ним боротися.

«Тролі» отримують патенти на промислові зразки, які придумані не ними і давно відомі у світі, а потім блокують ринок для виробників відповідного товару або вимагають від них гроші. Українцям уже належать патенти на зубочистку, шуруп, світильник, дротяну оплетку для пробок шампанського, вішалку для одягу, а також найпоширеніші зразки планшетів.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я