Apple згадала про старе: вінтажні гаджети отримають шанс на життя

Нова сервісна програма Apple розширює період часу, протягом якого власники застарілих гаджетів можуть отримувати ремонтні компоненти.

Цими днями Apple відправила в архів знакову сторінку своєї історії – смартфон iPhone 5, який знаменував перехід на новий дизайн у 4 дюйми та порт Lightning. Компанія називає такі гаджети вінтажними та не надає для них комплектуючі навіть офіційним сервісним центрам. Утім, це скоро може змінитися, і старі девайси отримають другий шанс на життя з програмою Repair Vintage Apple Products Pilot.

Нова сервісна програма Apple розширює період часу, протягом якого власники застарілих гаджетів можуть отримувати ремонтні компоненти. Однак ремонт у рамках програми не є гарантованим – його виконуватимуть лише за наявності запчастин для того чи іншого гаджета. Якщо деталей на складі не буде, користувачам відмовлять, посилаючись на вік їхнього пристрою.

Першими в цю ініціативу потрапили iPhone 5 та інші продукти Apple, які найближчими тижнями отримають статус застарілих:

iPhone 5 (GSM/CDMA)

MacBook Air (11 дюймів, 2012)

MacBook Air (13 дюймів, 2012)

iMac (21,5 дюйм, 2011)

iMac (27 дюймів, 2011)

У подальшому наприкінці листопада до цього переліку приєднаються iPhone 4s та MacBook Pro (15 дюймів, Mid 2012). Далі сервісне обслуговування стане доступним для MacBook Pro (Retina, 13 дюймів, 2012), MacBook Pro (Retina, 13 дюймів, 2013), MacBook Pro (Retina, 2012), Mac Pro (2012). Закриє перелік iPhone 5 (GSM), який додадуть 30 грудня 2018 року.

Apple встановила тривалість сервісного обслуговування своїх продуктів у 5-7 років. Після цього терміну вона припиняла надавати компоненти для ремонту всім, навіть власним сервіснім центрам. Офіційно відремонтувати такі гаджети виявлялося неможливим. Перелік вінтажних продуктів Apple веде на своєму офіційному сайті.