Як дізнатися швидкість свого інтернету

Існують спеціальні сервіси, які допоможуть дізнатися поточну реальну швидкість свого інтернет-з’єднання.

Постачальники інтернету можуть вам обіцяти швидкості в десятки, сотні або навіть тисячі мегабіт на секунду. Однак пам’ятайте, що це лише теоретичні цифри, які на практиці майже ніколи не доступні. Існують спеціальні сервіси, які допоможуть дізнатися поточну реальну швидкість свого інтернет-з’єднання.

Технічні терміни

Перш ніж вимірювати швидкість інтернет-доступу, необхідно знати, що вона має три головних параметри.

Вхідна швидкість (Download Speed) – швидкість завантаження файлів з Мережі. Це та швидкість, з якою ви отримуєте дані з віддалених серверів. Чим вище її значення, тим швидше відкриваються веб-сторінки, завантажується контент і працює потокове відео.

Вихідна швидкість (Upload Speed) – швидкість вивантаження файлів у Мережу. Це швидкість, з якою файли з вашого комп’ютера чи смартфона передаються на віддалений сервер.

Пінг (Ping) – час, за який запити доходять від локального пристрою до сервера і приходить зворотна відповідь. Вимірюється в мілісекундах (мс). Чим нижчий цей показник, тим швидше відбувається обмін даними. Для комфортної роботи достатньо, щоб він був 50 чи менше мілісекунд. Головне, щоб це число було майже незмінним – це свідчитиме про стабільність каналу зв’язку.

До речі, якщо вам здається, що сайти відкриваються надто повільно – не кваптеся звинувачувати інтернет-оператора. Адже він лише надає лінію від вашого гаджета до найближчої точки маршрутизації трафіку. Подальша доля вашого інтернет-трафіку від оператора не залежить – за неї відповідають інші компанії.

Вимір швидкості

Для замірів швидкості можна використовувати будь-який засіб, який показує цей параметр, зокрема, веб-браузер з відповідними плагінами. Окрім цього, існують спеціалізовані сервіси, наприклад, Fast.com та Speedtest.net. Перший зручний тим, що починає вимір швидкості завантаження відразу після відкриття. Другий вимагає кілька разів клікнути, перш ніж почне заміри. Однак він видасть всі три параметри швидкості інтернет-з’єднання: завантаження, вивантаження, пінг.