Четвер, 30 Травня, 2024

Авточитання книжок на Android: добірка додатків

woman reading ebook on screen

Звільнити собі час для інших занять і при цьому продовжувати насолоджуватися улюбленими книгами можливо. Для цього необхідно лише перестати читати книги, а зробити так, щоб їх вам читали. Із сучасними гаджетами отримати подібну можливість досить просто. Ось добірка утиліт для читання книг з функціями озвучування тексту.

Додати книгам голосу

Синтезатори мовлення використовують голосові движки, які дозволяють відтворювати тексти чоловічими і жіночими голосами. Якість такого відтворення зараз уже досить висока. При цьому часто доступні опції налаштування швидкості й тону вимови.

Щоб навчити програму читати голосом, необхідно буде додатково встановити такий голосовий двигун. Одними з найпопулярніших є Acapela TTS або SVOX Classic TTS, які можна знайти в магазині Google Play. Запустіть завантажений додаток та в ньому встановіть російський голос.

FBReader

Буфер обмена01

FBReader є простою, але водночас функціональною та гнучкою читалкою. Розробники приділили багато уваги різноманітним налаштуванням і навіть додали можливість розширення функціональності за допомогою додаткових модулів. У Google Play можна знайти модулі для пошуку книжкових каталогів у локальній мережі, для роботи з магазином LitRes.Ru, файлами PDF, коміксами. Там же можна завантажити модуль для читання вголос. FBReader безплатний і працює з форматами fb2 (.zip), ePub, mobi, rtf, plain text.

Плагін голосового читання FBReader заснований на двигуні Hyperionics Technology, LLC і доступний на сторінці Hyperionics TTS+ в Google Play. Щоб активувати плагін TTS+ у програмі FBReader, натисніть кнопку «Меню» і виберіть «Читати вголос (+)».

Cool Reader

Буфер обмена02

Утиліта Cool Reader є модифікованою для Android версією програми, яка існувала задовго до появи мобільної ОС від Google. Програма підтримує поширені формати книг: .fb2, .fb2.zip, .txt, .rtf, .doc, .epub, .chm, .pdb, .prc, .mobi. Вона також має багато зручних можливостій: підтримка онлайн-каталогів книг (OPDS), зміна та згладжування шрифтів, підтримка зовнішніх файлів оформлення CSS (Cool reader WiKi CSS), анімація гортання сторінок тощо. Функція голосового читання в Cool Reader викликається натисканням на іконку «Читати вголос» з основного меню. Після цього в нижній частині екрана з’явиться пульт управління, і система почне читати текст з поточної позиції.

Voice Aloud Reader

Буфер обмена01

Розробники Voice Aloud Reader пристосували додаток не лише для книг, а й для читання вголос тексту з інших Android-додатків, веб-сторінок, новин, електронних листів, SMS. При цьому зі статей можна створювати списки для безперервного прослуховування одна за одною. При необхідності списки можна сортувати, наприклад, щоб помістити в початок найважливіші статті. Завдяки синхронізації з Dropbox готувати такі списки можна на одних гаджетах, а прослуховувати – на інших. Зручності при читанні вголос додає можливість управляти процесом кнопками на дротовій або Bluetooth-гарнітурі. Наприклад, перехід по позиціях кнопками «Вперед / Назад», довге натискання тих же кнопок приводить до зміни статей у списку читання.

MultiReader

Буфер обмена02

Платну утиліту MultiReader (29,11 грн) автори позиціонують як універсальну голосову читалку. На її сторінці в Google Play вони пишуть, що підтримуються всі мови та всі голосові двигуни. В іншому вона підтримує стандартний набір форматів: epub, text, Word, RTF, Power Point та PDF. Утиліта також надає прямий доступ до каталогів бібліотек OPDS.

Moon Reader+

Буфер обмена01

Читалка Moon Reader+ має стандартний для подібних програм набір функцій: доступ до онлайн-бібліотек, анімація сторінок, підтримує формати TXT, HTML, EPUB, PDF, MOBI, FB2, UMD, CHM, CBR, CBZ, RAR, ZIP і OPDS, зміну параметрів шрифтів, теми оформлення, жести тощо. У платній (126 грн) PRO-версії є і читання голосом. Для цього треба зайти в «Установки», перейти в розділ «Голосове введення і виведення» та в пункті «Синтез мови» вказати TTS-двигун. Підтримується також управління кнопками гарнітури.

3 КОМЕНТАРІ

    • Да. Все читает без проблем. Ударения только не очень хорошо расставляет, нужно привыкнуть

  1. Спробуйте AlReader для Андройда. Зазвичай всі ці програми використовують синтезатор мови Google – це поки що найкраще рішення для цього

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися