Автомобілі отримають «Касперського»

«Лабораторія Касперського» планує посилити захист сучасних автомобілів. Компанія розробляє для цього операційну систему, яка має надати автівкам стійкість до хакерських атак. Про це розповів генеральний директор компанії Євген Касперський газеті «Известия».

Гендиректор «Лабораторії Касперського» Євген Касперський (зліва) і стратег із розвитку технологій цієї компанії Андрій Духвалов

Сучасні автомобілі, розповіли експерти, оснащені безліччю електронних систем без повного механічного зв’язку. Наприклад, гальма чи педаль газу керуються через електроніку. Злам автомобіля вже призводить до серйозних наслідків. У 2015 році група дослідників зламала Jeep Cherokee і відправила його в кювет. Вони підключилися по бездротовому каналу до комп’ютера автівки та взяли управління на себе.

Зараз компанія веде переговори з розробниками автомобільного софту. Як повідомив Касперський, для мобільних пристроїв ця ОС не підходить, оскільки вона розроблена для індустріальних систем і промислових об’єктів, транспорту й телекому. Роботу фахівці проводять з урахуванням усіх формальних характеристик безпеки.