Вівторок, 18 Червня, 2024

Четверта промислова революція

Уже за 5 років ми зможемо побачити радикальну зміну професій. Четверта промислова революція торкнеться більше 35% наявних сьогодні робочих навичок. Такий прогноз дає доповідь Всесвітнього економічного форуму в Давосі «Майбутнє працевлаштування».

До 2020 року актуальними будуть робототехніка та автономний транспорт, штучний інтелект та навчання за допомогою машин, з’являться нові матеріали, біотехнології та геноміка. Через це деякі професії зникнуть, інші будуть розвиватися. А ті, яких зараз не існує, стануть звичайним явищем. У найближчому майбутньому, щоб бути кваліфікованим на ринку праці, необхідно буде вміти підлаштовуватися до зміни ситуації і розвивати свої навички відповідно до прогресу.

У рамках дослідження «Майбутнє працевлаштування» у провідних світових роботодавців запитали, на що вплине такий стрімкий розвиток технологічного процесу і в якому напрямку буде розвиватися ринок праці. Респонденти визначили 10 навичок, найбільш затребуваних до 2020 року:

1. Рішення комплексних завдань

2. Критичне мислення

3. Творчі здібності

4. Управлінські таланти

5. Координація з іншими

6. Емоційний інтелект

7. Здатність міркувати і приймати рішення

8. Орієнтація на обслуговування

9. Навички ведення переговорів

10. Когнітивна гнучкість

Творчість стане однією із трьох найбільш затребуваних навичок. Нові продукти, технології та способи роботи змушуватимуть нас бути більш творчими, щоб можна було придумувати, як застосовувати ці технології, створювати нові продукти та послуги. У роботів поки немає творчого мислення, здатного генерувати нові ідеї.

А ось такі навички, як уміння вести переговори і когнітивна гнучкість, не входитимуть у 2020 році до десятки затребуваних, оскільки рішення за нас прийматимуть машини за допомогою масивів даних. Уже до 2026 року деяких директорів компаній може замінити штучний інтелект.

Походження тих чи інших змін залежатиме від самої галузі промисловості. Наприклад, за останні 5 років дуже змінилися глобальні ЗМІ та сфера розваг. А сектор фінансових послуг та інвестицій залишився відносно незмінним. Але тим, хто працює в галузі продажів і виробництва, будуть потрібні нові навички, особливо – технічна грамотність.

Прогрес, пишуть експерти, не чекатиме нікого: ні бізнес-лідерів, ні педагогів, ні чиновників. Усі повинні брати активну участь в удосконаленні людських навичок і допомагати один одному переорієнтуватися на нові технологічні процеси.

 

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися