Неділя, 21 Квітня, 2024

Автомобілі заговорили один з одним

Компанія Cadillac почала оснащувати свої автомобілі системою міжмашинної комунікації. Завдяки цій технології зв’язку DSRC (Dedicated Short-Range Communications) і GPS транспортні засоби зможуть обмінюватися між собою відомостями про ДТП, критичні ситуації на дорозі, небезпечні маневри сусідів тощо.

Cadillac’s Vehicle-to-Vehicle communications technology shares vehicles’ locations, speeds, directions and traffic conditions up to nearly 1,000 feet away.

Система комунікації автомобіль-автомобіль (V2V) дозволяє водієві зазирнути трохи далі і завчасно отримати інформацію про небезпеки, які своїми очима він ще не бачить. Бортовий комп’ютер автомобіля з такою системою стежить за напрямком і швидкістю руху, її координатами та датчиками безпеки. Коли виникають проблеми, машина передає повідомлення на частоті 5,9 гігагерц. Його отримають інші автівки із системою комунікації V2V.

Наприклад, автомобілі з DSRC попереджатимуть сусідів по транспортному потоку про екстрене гальмування або об’їзд перешкоди на дорозі. Машини обмінюватимуться інформацією на відстані до 300 метрів

Система V2V здатна обробляти до 1000 повідомлень на секунду і буде доступна як базове обладнання для седана Cadillac CTS уже найближчим часом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися