Субота, 22 Червня, 2024

Автономні вантажівки проїхалися Європою

Шість автовиробників довели, що автономні вантажівки вже цілком придатні для щоденного використання на дорогах. Їхні машини взяли участь в автопробігу, який організувала датська влада. Машини вирушили з різних частин Європи, а зустрілися в Роттердамі в Нідерландах. Кільком вантажівкам від Scania, наприклад, довелося для цього подолати 2000 кілометрів та чотири кордони.

 

На відміну від звичайних вантажівок, які повинні витримувати дистанцію в 50 метрів до транспортного засобу попереду, автономним вантажівкам достатньо всього 15-ти метрів. Завдяки цьому колона з трьох вантажівок займає на проїжджій частині лише 80 метрів замість 150-ти, якби ними керували водії. Скоротити дистанцію дозволила система Connected Pilot, яка об’єднує колону вантажівок в одну мережу. І якщо вантажівка попереду пригальмує або зупиниться, транспортні засоби позаду дізнаються про це протягом 0,1 секунди, що на 1,3 секунди швидше, ніж середня реакція професійного далекобійника. При цьому щільна колона зменшує витрати палива на 15%, що для автівок, які на рік долають по 100 тис. кілометрів, означає економію в 6000 євро.

Роттердам обрали тому, що це один із найбільших портів Європи. Із нього товари таких виробників, як Unilever, розвозяться по містах. Використання автономних вантажівок ця компанія планує вже у 2017 році.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися