Неділя, 25 Лютого, 2024

Автор WhatsApp закликає користувачів видалитися з Facebook

Співзасновник месенджера WhatsApp Браян Актон під час виступу в Стенфордському університеті закликав користувачів видалити свої акаунти в найбільшій соціальній мережі світу. Він також розповів, як тодішні менеджери WhatsApp прийняли рішення продати сервіс в руки Facebook.

Актон пояснив, що продати месенджер у 2014 році його змусила модель заробляння грошей сучасних технологічних гігантів. За його словами, стартапи змушені ганятися за інвестиційним капіталом та продаватися дорого, щоб задовольнити співробітників та акціонерів. «У цій культурі Кремнієвої долини люди говорять: «Хіба можливо було не продатися?», – говорить Актон. – І відповідь – ні. Я мав 50 співробітників і мав думати про них та гроші, які вони отримають від цього продажу. Я мав думати про наших інвесторів та про свою міноритарну частку. Я не міг відмовити, навіть якщо хотів би».

Сам Актон не приховує свого негативного ставлення до Facebook. Він полишив компанію у 2017 році, коли не витримав навали реклами на створеній ним платформі месенджера. Тоді він посварився з іншим співзасновником WhatsApp Яном Коумом, який минулого квітня також полишив Facebook.

У березні 2018 року, на хвилі скандалу з витоком даних із Facebook через фірму Cambridge Analytica Актон написав твіт із закликом видалитися  соцмережі. Сьогодні він не змінив своєї думки і закликає до того ж. Актон вважає, що сучасні техногіганти не в змозі побороти негативні наслідки – поширення дезінформації та насильства. При цьому активна модерація контенту також не під силу цим ІТ-велетням. «Ці компанії не обладнані належно для прийняття таких рішень, – каже він. – Ми даємо їм владу. Це погано. Ми купуємо їхні продукти. Ми реєструємося на цих веб-сайтах. Видалити Facebook, правильно?»

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися