Вівторок, 28 Травня, 2024

Баг драйвера процесора Intel Alder Lake змушує гальмувати браузери Edge, Chrome

Intel визнала баг у графічному драйвері процесорів останнього покоління Alder Lake. Помилка може спричинити серйозне гальмування веббраузерів на базі Chromium у деяких комп’ютерах, які побудовані на процесорах Core 12-го покоління із вбудованим графічним процесором UHD Graphics 770. Процесорний гігант рекомендує оновити програмне забезпечення, змінити налаштування або перейти на SSD.

«Останні драйвери Intel UHD Graphics 770 для процесорів Intel Core 12-го покоління викликають серйозну затримку браузерів Edge і Chrome, — йдеться в описі помилки Intel. – Браузери поводяться так, ніби вони напівзависли. Затримка відповіді на клацання становить 2 секунди, а прокручування відбувається із сильною затримкою та ривками. Проблему можна відтворити, відкриваючи багато вкладок одночасно або прокручуючи та клацаючи навколо та використовуючи механічний жорсткий диск (HDD)».

Щоб вирішити цю проблему, Intel рекомендує оновити браузер (Edge або Chrome) і Windows до останньої версії, а також встановити найновіші драйвери Intel Graphics. Крім того, може допомогти відключення апаратного прискорення в браузері та перехід з механічного жорсткого диска HDD на твердотільний SSD.

Судячи з опису Intel, схоже, що графічний драйвер компанії якимось чином впливає на те, як апаратно-прискорений рендеринг графіки працює з Chromium, і викликає непотрібне переміщення вмісту оперативної пам’яті на основний накопичувач.

Хоча помилка, руйнує взаємодію браузера з користувачем, вона, здається, не завдає шкоди апаратному забезпеченню чи цілісності даних/ОС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися