Середа, 17 Липня, 2024

BBC тестує голографічне телебачення, як у «Зоряних війнах»

Одна з найбільших світових телекомпаній хоче вивести телепередачі за межі плаского екрана. У BBC експериментують з новим форматом у вигляді голографії. Подібне можна бачити у фантастичних фільмах, наприклад, у «Зоряних війнах».

У своєму блозі BBC написала, що голографічне телебачення вдалося створити на основі наявних технологій та простих прийомів. Фахівці телекомпанії взяли великий плаский екран та лист органічного скла. З останнього вони вирізали піраміду, яку потім розмістили на екрані. Цей трюк відомий ще з XIX століття та активно використовувався в театрах того часу. Він дозволяє спроектувати зображення всередині піраміди.

star-wars-style-holographic-television-in-testing-by-bbc

Для перегляду голограм необхідно мати не лише відповідне апаратне обладнання, а й сумісний контент. Для цього BBC передала компанії з візуальних ефектів MDH Hologram деякі свої архівні записи, щоб їх модифікували.

«Створений пристрій надає надзвичайно дешевий спосіб дивитися зображення доповненої та змішаної реальності. Його, можливо, використають для перегляду контенту BBC у майбутньому, – сказав голова відділу цифрового партнерства BBC Сайрус Саіхан. – Наш експеримент був відносно простим, але на горизонті нові технології, які мають потенціал повністю змінити враження аудиторії від контенту». Він також додав, що у використаного способу є певні обмеження – допустимі лише певні типи зображень та необхідно дивитися при слабкому освітленні.

До речі, ви також можете переглядати контент у стилі BBC, зробивши таку саму пірамідку. Подробиці її виготовлення дивіться у матеріалі «Як перетворити смартфон на голографічний проектор».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися