П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Усі Android можуть перетворитися на мережу пошуку загублених Android

Google, схоже, працює над тим, щоб користувачам було складніше втратити свій смартфон Android. Для цього компанія може реалізувати аналог мережі Find My, яка доступна на гаджетах Apple. Про початок роботи над такою можливістю стало відомо з коду нової версії додатка Google Play Services.

Сьогодні можна шукати загублений смартфон Android, але за умови, якщо він має доступ до інтернету та увімкнений модуль GPS. В такому разі можна подивитися координати девайсу на мапі в своєму обліковому записі Google. Така функціональність доступна з додатком Find My Device від Google, який доступний у Google Play.

Apple для своїх пристроїв реалізувала систему, з якою “яблучний” девайс можна знайти навіть коли на ньому не включений GPS. В якості локаторів виступають інші пристрої Apple, що можуть випадково опинитися поруч. Вони по Bluetooth приймуть сигнал загубленого гаджета неподалік і передадуть на сервери Apple свої координати. Власник загубленого пристрою зможе побачити ці координати в своєму обліковому записі iCloud.

Завдяки популярності пристроїв Apple пошукова мережа Find My виявляється ефективним інструментом пошуку загублених речей. З її допомогою також можна шукати валізи, ключі та інші об’єкти, прикріпивши до них трекер AirTag. Мережа FindMy робить AirTag одним з найбільш ефективних трекерів на ринку.

Хоча Google не має такого ж повного контролю над пристроями iOS як Apple, однак сервіси Google Play Services встановлені та працюють майже на кожному Android. Google Play Services офіційно відсутні на смартфонах для китайського ринку. Ці сервіси знаходяться під повним контролем Google та мають найбільші права доступу з усіх додатків Android.

Код нової версії Google Play Services 21.24.13, яка стала доступна в бета-режимі, містить рядки з описом функцій:

<string name=”mdm_find_device_network_description”>. Цей рядок активує пошук загублених гаджетів Android іншими пристроями Android.

<string name=”mdm_find_device_network_title”>Цей рядок показує назву пошукової мережі – Find My Device</string>

У світі сьогодні працює понад 3 млрд пристроїв під управлінням Android. Більшість із них є смартфонами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися