Четвер, 30 Травня, 2024

Бездротове попередження: як смартфони допомогли знайти підозрюваного у вибухах за кілька годин

Днями у Нью-Йорку сталося кілька вибухів, у яких постраждали десятки людей. Відшукати підозрюваного правоохоронцям допомогли смартфони жителів міста. Технології стеження за переміщеннями телефонів тут ні до чого – влада використала систему бездротового попередження.

У понеділок близько 8 ранку жителі Нью-Йорка почали масово отримувати повідомлення на свої гаджети. У посланні йшлося: «Розшукується: Ахмад Хан Рахамі, чоловік, 28 років. Дивіться фото у ЗМІ. Дзвоніть 911, якщо побачите». Саме цього чоловіка правоохоронці підозрювали в організації вибухів на Манхеттені та Нью-Джерсі. Його впіймали за кілька годин після останнього вибуху.

suspect-large_trans-d19gjsrs5dvdzftjdrjdaal2vsvfac0cjj_ba7hslbi
Ахмада Хана Рахамі під час затримання поранили

Поліцейський консультант, лейтенант Реймонд Форстер, розповів, що зловити підозрюваного допомогла система сповіщень про надзвичайні ситуації. «Це інструмент XXI століття, – каже він. – Сповіщення розповсюджуються базовими станціями, тому вони географічно прив’язані».

Повідомлення про пошук Ахмада Хана Рахамі

Мер Нью-Йорка Білл де Бласіо та комісар місцевої поліції Джеймс О’Ніл також подякували цій системі сповіщень на прес-конференції, яка відбулася в той же понеділок. «Я думаю, що це гарний спосіб, це майбутнє», – сказав О’Ніл. За його словами, система дозволяє поліції ефективніше співпрацювати з населенням.

Але експерти попереджають, що подібний інструмент надто потужний, щоб користуватися ним бездумно. За словами Фостера, поліцейські повинні ретельно обдумати ситуацію, перш ніж розповсюджувати подібні повідомлення. «Це інструмент, яким треба користуватися виважено, – каже він. – Я вважаю, що цього разу правоохоронці зробили правильно. Вони наповнили вулиці поліцейськими, перш ніж розповсюджувати послання».

csngdvzuaaalk2i
Користувачі також отримували сповіщення про підозрілі пакети на вулицях

Як працює система

Повідомлення розсилалося через систему бездротових сповіщень про надзвичайні ситуації Wireless Emergency Alerts (WEA). Її розробила асоціація бездротової індустрії CTIA разом з телекомунікаційною комісією США Federal Communications Commission та американським федеральним агентством надзвичайних ситуацій Federal Emergency Management Agency.

«Система WEA є дуже ефективною та може досить точно розсилати повідомлення, – каже експерт з телекомунікацій Джон Мінор. – Для відправлення послань про пошук підозрюваного у вибухах використали ту ж саму систему, яка попередила мою сім’ю про торнадо. На щастя, стихія пройшла повз нашого дому. WEA в майбутньому використовуватиметься частіше та рятуватиме життя, особливо якщо отримувачі виконуватимуть надані інструкції».

Повідомлення WEA на перший погляд нагадують звичайні SMS, але вони використовують іншу технологію доставки в телефони користувачів. Це зроблено для того, щоб вони не затримувалися в бездротових мережах. Окрім цього, WEA використовує підхід «точка-багато адресатів», що дозволяє відправляти послання в певному географічному регіоні. Звичайні SMS не прив’язані до географії. «Використання такої системи сповіщення може бути дуже ефективним, якщо врахувати, що смартфони тримають поруч», – зазначає Мінор. Він також додає, що WEA не відстежує переміщення користувачів.

Зараз повідомлення WEA обмежені 90 символами, і в них не можна передавати зображення. Але розробники системи вже працюють над цим. «Ми тісно співпрацюємо з FCC та бездротовими агенціями, щоб покращити систему», – говорять розробники.

За матеріалами: New York Times

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися