Понеділок, 15 Квітня, 2024

Бездротову зарядку назвали причиною швидкої деградації акумулятора

Любителі заряджати свій смартфон без підключення його до розетки дротом можуть суттєво скорочувати ресурс батареї свого девайса. Замість очікуваних 500-1000 циклів заряджання до зниження ємності до 80% вони можуть «вбити» акумулятор значно раніше при використанні бездротової зарядки. Експерти Американського хімічного товариства (American Chemical Society, ACS) провели дослідження і з’ясували, чому так відбувається.

Не секрет, що літій-іонні акумулятори дуже не люблять перегріву – для них критичною температурою є 40 градусів Цельсія. У тісному корпусі смартфона до такого розігріву може призвести навіть найменше джерело тепла – процесор, флеш-пам’ять, екран тощо.

«Добре задокументовано, що пришвидшене старіння акумулятора є функцією температури, – пишуть експерти у своєму звіті. – Температура значно впливає на здоров’я батареї та їхній ресурс». Оптимальний діапазон роботи літій-іонних акумуляторів складає 15-40 градусів Цельсія.

Бездротова зарядка є неефективним способом передачі енергії. Вона втрачає майже стільки ж енергії, скільки передає гаджетові. Втрачена енергія розсіюється у вигляді тепла, яке нагріває смартфон та його батарею. Особливо на кількість втраченої енергії впливає точність позиціонування котушок зарядного пристрою та девайсу. Навіть невелике відхилення зменшує ефективність передачі енергії та збільшує виділення тепла.

Тести показують, що при звичайному дротовому заряджанні температура батареї не перевищує 27 градусів Цельсія. При бездротовому заряджанні, якщо приймальна котушка пристрою знаходиться точно в центрі котушки передавача, телефон розігрівається до 30,5 градусів Цельсія. Зміщені котушки розігріли смартфон до такої ж температури швидше. Також підвищений нагрів спостерігався на 70 хвилин довше.

Експерти радять фанатам бездротового заряджання не використовувати цей спосіб при високій температурі повітря. Також варто знімати чохол перед початком зарядки. Додатково можна почекати, поки телефон охолоне. Обов’язково потрібно переконатися, що котушки в телефоні та зарядному килимку вирівняні одна відносно одної.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися