Безпілотна вантажівка TuSimple здійснила перший у світі рейс без людини в кабіні

Безпілотна вантажівка, розроблена американською компанією TuSimple, стала першим у світі великовантажним транспортом, який здійснив повністю автономний рейс дорогами загального користування без людини в кабіні, повідомляє N+1.

Повний запис поїздки з лідара та камер вантажівки:

Незважаючи на те, що перший комерційний рейс в США виконала безпілотна вантажівка Uber ще в 2016 році, при випробуваннях на дорогах загального користування в кабіні завжди знаходиться як мінімум одна людина, яка готова перехопити управління. Крім того, у переважній більшості випадків люди досі беруть на себе управління на початку та наприкінці шляху.

Читайте також: У Франції з автомобілями боротимуться як з сигаретами

Тепер же компанія TuSimple, яка займається розробкою безпілотних вантажівок на базі тягачів Navistar International з 2015 року, вперше показана повністю автономний вантажний рейс. Великовантаж пройшов маршрут від початку до кінця без людей у кабіні та без підстрахування дистанційним управлінням.

Тягач із напівпричепом здійснив нічний рейс у штаті Арізона 22 грудня: він стартував на сортувальній станції в Тусоні і менше ніж за півтори години доїхав до вантажного терміналу у Фініксі, подолавши маршрут завдовжки 128 кілометрів. TuSimple погодила рейс з Департаментом транспорту штату, у поїздці вантажівку супроводжували кілька поліцейських машин, а також машина розвідки, що прямувала попереду на відстані вісім кілометрів для перевірки маршруту.

Компанія опублікувала повний відеозапис поїздки на YouTube, в якій можна побачити дані з лідара, фронтальної та задньої камер, а також камери з кабіни протягом усього шляху. Вантажівка здатна самостійно прямувати по шосе і здійснювати маневри на невеликих міських вулицях, вміє випереджати повільний транспорт і перебудовується з правої смуги для зниження ризику ДТП, якщо помічає машину на узбіччі.

TuSimple за останні роки досягла помітних успіхів: у 2019 році її безпілотні вантажівки почали перевозити посилки UPS, а навесні 2021 року вантажівка здійснила рейс довжиною півтори тисячі кілометрів.

Безпілотними вантажоперевезеннями займаються й інші компанії по всьому світу, серед них Daimler, Einride, Embark, Freightliner, Mercedes-Benz, Otto, Volvo, Waymo та WeRide.