Вівторок, 16 Квітня, 2024

Програміст автоматизував процеси і п’ять років нічого не робив

На Reddit з’явилася стаття, в якій розробник під ніком Cynicusme розповів, як за допомогою невеликої програми автоматизував робочі процеси та 5 років отримував зарплату нічого не роблячи. Ось його історія.

Як усе почалося

У 2015 році я отримав роботу із введення даних у нічну зміну. Я звільнився зі старої роботи, і хотів знайти якусь роботу в нічну зміну, а вдень шукати щось краще. Загалом це була позиція для введення даних. Я отримував email з подробицями замовлення та мав вводити інформацію в систему компанії.

Програміст автоматизував процеси і п'ять років нічого не робив

Відразу після навчання я зрозумів, що можна автоматизувати процес. Я не вмію добре програмувати, тому я пішов на сайт фрілансерів та найняв хлопця, який написав для мене програму. Це коштувало мені дві місячні зарплати.

Щоб імітувати діяльність, мені просто потрібно було вводити, скільки замовлень я хочу обробити за годину. З першого дня я працював із дому, бо компанія не хотіла платити за транспорт та прибирання у нічну зміну.

Протягом перших 2 років я тільки перевіряв, чи працює код, зазвичай це займало у мене менше 5 хвилин. А потім я дозволяв комп’ютеру працювати, а сам дивився фільми, спав, а іноді навіть йшов у своїх справах.

За мою чудову роботу мені кілька разів пропонували підвищення по службі, нові посади на денній зміні. Але я відмовився заявивши, що дуже замкнута людина, якій подобається такий вид роботи.

Зрештою я отримав іншу роботу, більш оплачувану, але у мене не було причин йти з того місця, де я працював. Адже зі мною іноді місяцями ніхто не зв’язувався, я просто робив роботу (точніше, її робила програма).

Читайте також: Засновницю Theranos визнали винною у шахрайстві. Її статки перевищували $4 млрд

Іноді деякі співробітники намагаються відповідати моїй квоті введення замовлень. Тоді я відкривав вихідний код і змінював 8 на 9, щоб збільшити мою продуктивність і залишитись на вершині рейтингу найуспішніших працівників. Я регулярно змінював «рівень своєї продуктивності» про всяк випадок, але ніхто цього не помітив.

Якоїсь миті я навіть отримав 2 підвищення зарплати за те, що ніколи не пропускав жодного дня, і за те, що я був провідним співробітником у своєму відділі з 3 людей. Я досягнув таких результатів завдяки тому, що ставив рівень 9, а в деякі дні переключаючи його на 11 або 10.

Кінець халяви

Їм знадобилося 4 роки, щоб розробити нове програмне забезпечення, яке замінить мою посаду щодо введення даних. Оскільки клієнтам було надано доступ до нашої нової системи. Кілька тижнів тому я отримав вихідну допомогу, мені сказали, що я можу залишити собі ноутбук та інше офісне багатство, а також подати заяву на будь-яку посаду, яку захочу.

Я ніколи не говорив про це ні з ким, навіть із сім’єю, навіть моя дружина не знала, чим я займаюся в тій іншій компанії.

Весь цей час мене трохи мучило сумління. У 2017 році я намагався показати «свій код» регіональному менеджеру, але він сказав мені, що дуже зайнятий важливими речами і щоб я продовжувати робити те, що в мене так добре виходить. Що я, бляха, і робив до того дня, коли мене звільнили.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися