Безплатна Wikipedia Zero припинить існування

Сервіс Zero запустили у 2012 році в партнерстві з мобільними операторами

Організація Wikimedia Foundation, яка відповідає за розвиток найбільшої онлайнової енциклопедії, зупинила проект Wikipedia Zero. Він дозволяв повністю безплатно отримати доступ до знань, не оплачуючи навіть пакет мобільного трафіку.Wikipedia ZeroСервіс Zero запустили у 2012 році в партнерстві з мобільними операторами. Угоди з 97 операторами у 72 країнах світу дозволили 800 млн користувачів отримувати доступ до Wikipedia.

Представники онлайнової енциклопедії кажуть, що за останні два роки вони побачили зниження популярності безплатного проекту. Однією з причин у Wikipedia називають те, що про нього мало хто знав.

Поштовхом до закриття Zero також стало суттєве падіння вартості мобільних мегабайтів. За даними Alliance for Affordable Internet, у 2015-2016 роках відбулося найбільше зниження ціни мобільного трафіку. Хоча аналітики зазначають, що все одно вартість мегабайтів у цьому регіоні залишається найвищою у світі, якщо рахувати у відсотках від доходу. Впровадження 5G та більше розповсюдження 4G повинні ще суттєвіше знизити вартість мобільного трафіку.

Деякі експерти також вважають, що Wikipedia Zero став жертвою свого способу роботи. Його неможливо запустити у всіх країнах світу, оскільки регулятори деяких країн вбачають у подібних субсидованих сервісах нечесну конкуренцію.

У Wikimedia Foundation кажуть, що вже шукають інші шляхи надання знань для людей у всьому світі після закінчення контрактів Wikipedia Zero з мобільними операторами у 2018 році.