Субота, 15 Червня, 2024

Android почне показувати рівень заряду навушників та колонок

Нині не складно раптово залишитися без навушників, колонок, гарнітури чи іншого бездротового аксесуара до смартфона. Адже ці гаджети часто наочно не показують рівень заряду своєї батареї, і можна легко пропустити момент розряджання. З майбутніми версіями Android потрапити в таку ситуацію стане складніше.

Android

В Android вбудують функцію, за допомогою якої операційна система почне показувати рівень заряду батареї бездротових аксесуарів. Інформація про розробку цієї опції з’явилася на профільному ресурсі Android Open Source Project.

Коли функція з’явиться у фінальних версіях Android, телефон зможе відображати рівень заряду будь-якого підключеного через Bluetooth пристрою. При цьому задля безпеки доведеться дозволити пристрою відправляти дані про батарею.

Скільки точно часу потрібно на впровадження нової функції, достеменно невідомо. Раніше цього місяця один з інженерів Android O натякнув під час бесіди на порталі Reddit, що розробка функції вже ведеться, і «деякі партнери з виробництва пристроїв уже підтримують її». Невідомо також, як саме Google збирається реалізувати нововведення: це може бути повідомлення або індикатор на панелі стану.

Експерти ресурсу XDA Developers зазначають, що Samsung, LG, OnePlus та інші компанії вже вбудували у свої смартфони функцію відображення рівня заряду Bluetooth-пристроїв. Тепер мова йде про телефони, які використовують базову немодифіковану версію Android.

Фінальна версія Android O 8.0 повинна з’явитися вже за кілька днів. Про неї мало що відомо – навіть її кодова назва є секретом. Припускають, що цю версію можуть назвати на честь печива Oreo, вівсяного печива Oatmeal cookie або навіть на честь напою Orangina.

Бета-версія вже доступна для моделей Pixel і смартфонів Nexus 5X і 6P. Великі виробники мобільних телефонів отримають її наприкінці 2017 року і почнуть випускати перші гаджети на її основі.

Тим часом власники Android уже можуть дізнаватися рівень заряду своїх бездротових аксесуарів. Для цього знадобиться стороння утиліта, яка стежить за аксесуарами та повідомляє, коли ті потребують заряджання. Скористатися нею можна не лише з Bluetooth-гарнітурами, а й з деякими іншими пристроями, які підтримують профіль GATT. Подробиці налаштування читайте в пораді «Як знати залишок батареї на Bluetooth-гарнітурі».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися