Понеділок, 15 Квітня, 2024

Білл Гейтс дає $1 млрд на боротьбу зі змінами клімату будівництвом атомних електростанцій

Мільярдер та філантроп Білл Гейтс вважає, що для збереження прийнятного для людства клімату достатньо вже наявних технологій генерації енергії. Він запропонував будувати більше атомних електростанцій. Для цього засновник Microsoft готовий особисто надати $1 млрд доларів. Він також обіцяє зібрати ще $1 млрд з приватного капіталу.

«Атомна енергія є ідеальною для боротьби зі змінами клімату, – говорить Гейтс. – Ця енергія є не лише вільною від вуглецю, але також є джерелом, яке доступне 24 години на добу. Проблеми сучасних реакторів можна вирішити інноваціями».

Сьогодні атомна енергія не популярна у суспільстві, а деякі країни навіть повністю відмовляються від неї. При цьому таким регіонам доводиться спалювати більше викопного палива, щоб покрити недоліки вітрової та сонячної енергії, які доступні лише певний час доби і мають багато обмежень в експлуатації.

Сам Гейтс та його компанія TerraPower розробляють атомний реактор нового типу на основі технології «мандрівної хвилі». Серед його переваг – висока безпека та мала кількість відходів. Сам Гейтс порівнює технологію зі свічкою. Уран-235, який спалюється у звичайних атомних реакторах, використають для запалення Урану-238, який сьогодні вважають відходами, але кількості якого більш ніж достатньо на найближчі десятиліття. Також розроблюваний TerraPower реактор використовуватиме для перенесення енергії атомного розпаду рідкий натрій, а не воду, що дозволить підвищити його ефективність. Гейтс говорить, що подібне рішення можна закопати під землею та не обслуговувати приблизно 60 років.

Критики проекту TerraPower кажуть, що компанія стикнулася з інженерними складнощами і замовчує їх. Наприклад, «мандрівна хвиля» рухається не так добре, як передбачалося. Через це Уран-238 горить нерівномірно. Через це є необхідність в спеціальному роботі, який переставлятиме паливні стрижні місцями для більш рівномірного горіння. Також є проблема матеріалів, які мають витримати заявлені 60 років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися