Біонічне око відкрило світ пенсіонеру

Складні захворювання очей на кшталт дегенерації сітківки ще недавно означали повну втрату зору. Проте дослідники з американського зорового центру ім. Дюка створили біонічне око, яке вже допомогло повернути зір 66-річному чоловіку. Його звати Ларі Хестер, і завдяки цій технології він вперше за 33 роки побачив світ.

Деградація сітківки в Хестера спричинена спадковими факторами, і тому впродовж життя у нього поступово погіршувався зір, поки він його не втратив повністю. Врятувати його могла лише заміна очей, і для цього науковці розробили штучний протез Argus II Retinal Prosthesis Device. Це біонічне око, яке направляє візуальні сигнали напряму в мозок.

Пересилання даних відбувається по бездротовому каналу від камери, яка розміщується на спеціальних окулярах. Вона пересилає інформацію в розміщений всередині ока сенсор. Технології поки ще не дозволяють відновити нормальну якість зору, проте Хестер уже може, наприклад, відрізнити двері від стіни та самостійно перейти пішохідний перехід. Сам пацієнт описує своє нове бачення як спалахи світла, і вони стають інтенсивнішими, коли він дивиться на світлі об’єкти.