Неділя, 19 Травня, 2024

Bitcoin почали використовувати як офіційні гроші

Біткойн був офіційно прийнятий в якості платіжного засобу в Сальвадорі. Ця країна першою в світі надала такий статус криптовалюті. Про це в «Твіттері» повідомив президент країни Найіб Букела.

Букела сказав, що визнання біткойну полегшить сальвадорцям, які працюють за кордоном, відправку грошей додому. Крім того, за день до вступу закону в силу країна купила 400 біткойнов на суму понад 20 мільйонів доларів. Сума становить близько 20% ВВП країни.

Нагадаємо, що в червні 2021 року парламент Сальвадора прийняв закон, який визнає біткойн офіційним засобом платежу. Згідно з документом, від влади вимагається створити інфраструктуру для роботи з криптовалюта і платежів протягом 90 днів. У липні в країні було встановлено близько 200 банкоматів для перекладу доларів в біткойни.

Проте багато жителів не підтримують офіційне визнання криптовалюти легальним платіжним інструментом. За даними Університету Центральної Америки (Уца), близько 6,5 мільйонів громадян висловилися проти нововведення. Вони воліють залишатися вірними доларам США і продовжують їх використовувати.

Економіка Сальвадору в значній мірі є доларовою та спирається на надходження від заробітчан з-за кордону. В 2019 році вони перевели на батьківщину $6 мрлрд або 20% ВВП країни. Це один з найвищих показників у світі.

Обмінний курс валюти встановлюватиме ринок. За новим законом фірми та організації будуть зобов’язані приймати Bitcoin для оплати за товари та послуги. У криптовалюті також можна сплачувати податки.

Останніми днями курс Bitcoin виріс до 51 тисяч доларів та майже досяг позначки у 52 тисячі доларів. Зростання Bitcoin цими днями складало близько 8% на тиждень. Ринкова капіталізація цієї криптовалюти перевищила 975 мільярдів доларів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися