Середа, 29 Листопада, 2023

Bluetooth-навушники працюватимуть довше, якщо їх підключати до смартфона з Android 12

Прослуховуючи музику через Bluetooth-навушники зі смартфона на операційній системі Android 12 можна розраховувати на більший час їхньої автономної роботи. Ця операційна система надає мобільникам підтримку енергоефективної передачі бездротового аудіо Bluetooth LE Audio.

Про наявність економічного режиму відтворення бездротової музики стало відомо завдяки виходу першої бета-версії Android 12 Beta 1. Програмний інтерфейс Bluetooth LE Audio вже активний. Якщо ваш смарфтон може оновитися до Android 12, а навушники підтримують Bluetooth LE Audio, цей економічний режим повинен активуватися автоматично.

LE Audio є розширенням стандарту енергоефективної бездротової передачі даних Bluetooth LE (Low Energy). Останній доступний вже кілька років з моменту виходу Bluetooth 5.0.

Початково Bluetooth LE призначався тільки для девайсів, що споживають дуже мало енергії і повинні працювати надзвичайно довго, наприклад, різноманітні сенсори чи трекери.

Однак поліпшення цієї технології дозволили також реалізувати більш широкий канал передачі даних через з’єднання Low Energy, якого виявилося достатньо для трансляції аудіо. Зараз технологія дозволяє пересилати одночасно звуковий потік кільком девайсам, тобто музику з одного смартфона можуть відтворювати декілька пар навушників.

Підтримка Bluetooth LE Audio у Android 12 стане приємною можливістю не лише для меломанів. Вона також буде в нагоді людям, що використовують слухові апарати останнього покоління.

Технологія LE Audio нова і для її повної підтримки потрібно мати новий смарфтон та навушники, які побудовані на чипах останніх поколінь. Більшість сучасних існуючих сьогодні чипів підтримують старіший стандарт Bluetooth LE. Наприклад, у портфоліо одного з найбільших виробників мобільних чипів Qualcomm стандарт Bluetooth LE Audio підтримує лише чип QCC3056, який представили в грудні минулого року. В мобільних процесорах для смартфонів технологія Bluetooth LE Audio офіційно підтримується лише в чипах Snapdragon 888 та 865+. Навіть трохи старший Snapdragon 865 уже з нею несумісний.

Сьогодні LE Audio виявляється технологією, що призначена лише для найсучасніших та топових навушників Bluetooth. Такі навушники як Sony WH-1000XM4, представлені в середині 2020 року не підтримують її. Однак її можуть підтримувати навушники WF-1000XM4, які скоро готуються до виходу.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Виробники можуть очікувати сезону оновлення гаджетів 2021-2022 років, щоб випустити сумісні з новим стандартом навушники. В цілому, якщо смартфон та навушники підтримують  Bluetooth 5.2, вони з високою ймовірністю зможуть передавати аудіо через Bluetooth LE Audio.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися