Субота, 13 Липня, 2024

BMW хоче зробити, щоб погані дороги заряджали електромобілі

Електромобілі BMW зможуть заряджатися під час їзди, і чим гірша дорога – тим краще заряджання. Німецький автовиробник запатентував ідею отримання енергії від вибоїн та лежачих поліцейських на дорогах.

Зазвичай енергія, що виробляється під час пом’якшення нерівностей дороги, поглинається підвіскою автомобіля та розсіюється у вигляді тепла в амортизаторах. Новий винахід BMW дозволить запасти цю енергію в акумуляторі електромобіля.

BMW не перша компанія, яка намагається використовувати енергію вибоїн на дорогах. Фірма післяпродажного обслуговування Gig Performance також має аксесуар для підвіски, який може вловлювати енергію від вибоїн.

Однак підхід BMW дещо інший і розрахований на інтеграцію в автомобіль безпосередньо на заводі.

Уявіть собі встановлений на шасі генераторний блок із невеликим маховиком і односторонньою муфтою на його вході, що приводиться в дію приводним диском. Той, у свою чергу, з’єднаний з важелем керування підвіскою через привід, схожий на звичайну стійку стабілізатора.

Коли колесо рухається вгору у відповідь на удар (хід стиснення підвіски), важіль стабілізатора повертається разом із рухом важеля підвіски, обертаючи приводний диск без втручання генератора.

Коли колесо знову повертається вниз у відповідь на енергію, яка зараз зберігається в пружині (хід відскоку), приводний диск знову обертається разом із важелем стабілізатора, але одностороння муфта зачіпається в цьому напрямку обертання, щоб привести в дію малий редукторний механізм, який прискорює маховик генератора.

Навіщо використовувати хід відскоку лише для прискорення маховика та приводу генератора? Удари стиснення часто дуже раптові за своєю природою, тому підвісці необхідно якнайшвидше передати пружині якомога більше енергії без зовнішнього втручання. Такт відскоку зазвичай має більше часу для завершення свого руху, що робить його більш придатним для передачі накопиченої енергії пружини до генератора.

Потім генератор використовує накопичену в маховику кінетичну енергію, щоб генерувати електроенергію та заряджати акумулятор електромобіля.

Нова технологія BMW, схоже, призначена для одного з їхніх флагманських електромобілів, як-от BMW i7.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися