Понеділок, 15 Квітня, 2024

Боротися з гарячими процесорами вчені пропонують батарейками

Учені створили незвичне джерело живлення для електронних гаджетів: воно не лише надає енергію, а ще й охолоджує гарячі компоненти. За словами розробників зі швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH) і відділення IBM Research, подібні вироби можна буде інтегрувати в мікросхеми.

Перегрів мікросхем в електронних гаджетах є суттєвою перепоною для їхньої нормальної роботи, й інженери вже шукають компактні системи охолодження. Адже, наприклад, Samsung Galaxy S7 edge гріється до 46 градусів. А ось металевий OnePlus 3T нагрівається по всій поверхні задньої кришки, максимальною була температура у верхній частині пристрою – 45,7 градуса Цельсія.

 

 

Нове джерело виробляє електрику за допомогою електрохімічної реакції, як і звичайний акумулятор. Однак компоненти знаходяться поза його межами та насосом прокачуються крізь енергоядро. Від своїх попередників новий виріб відрізняється рекордно високою щільністю енергії, що досягає 1,4 Вт на кожний сантиметр поверхні. Навіть за вирахуванням витрат на прокачування рідини виходить значення, що перевищує 1 Вт / см?.

Цю ж саму рідину науковці пропонують використати як охолоджувач – це схоже на те, як охолоджується рідиною двигун автомобіля. При цьому рідкий електроліт здатен відвести більше теплової енергії, ніж у змозі виробити процесор. Тобто смартфони, планшети та ноутбуки будуть прохолодними навіть після тривалої роботи.

Розроблений прототип цілком придатний для мобільної техніки – він має товщину 1,5 мм. Науковці кажуть, що подібні елементи будуть розташовуватися між кристалами мікросхем, які сьогодні часто компонуються один над одним.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися