Браузер Brave дозволяє нормально дивитися мобільні сайти адаптовані до Google AMP

Brave буде спостерігати за отриманням сторінок і перенаправлятиме користувачів зі сторінок AMP ще до того, як сторінка з’явиться на екрані, запобігаючи завантаженню та виконанню коду AMP/Google

Google примушує сайти використовувати технологію AMP, але вона завдає шкоди конфіденційності та з нею сайти менш функціональні. Тому браузер Brave впроваджує функцію De-AMP, яка обходить технологію Google Accelerate Mobile Pages (AMP). Користувачів перенаправляють на оригінальний веб-сайт.

«Якщо можливо, De-AMP перепише посилання та URL-адреси, щоб не дозволити користувачам взагалі відвідувати сторінки AMP», – пише компанія в блозі.

Якщо це неможливо, тоді Brave буде спостерігати за отриманням сторінок і перенаправлятиме користувачів зі сторінок AMP ще до того, як сторінка з’явиться на екрані, запобігаючи завантаженню та виконанню коду AMP/Google.

За словами Brave, нову функцію реалізовали в ім’я конфіденційності, безпеки та інтернету.

«На практиці AMP шкідливий для користувачів і для інтернету в цілому, – йдеться у статті. – AMP допомагає Google далі монополізувати й контролювати напрямок інтернету». Розробники браузера додають, що наступна ітерація AMP буде ще гірше.

Спочатку Google рекламував AMP як спосіб покращити мобільний веб-сайт шляхом швидшого завантаження сторінок. Однак AMP стала мішенню критиків, які бачать у ньому спосіб для Google збільшити свою гегемонію на ринку інтернет-реклами, розміщуючи контент сторінок на власних серверах.

Група видавців нещодавно оголосила про відхід від AMP, і в позові, поданому кількома штатами США, Google звинувачується в монополії, яка завдала шкоди конкурентам і видавцям рекламної галузі.

Brave обіцяє “найкращу конфіденційність в інтернеті” за допомогою свого браузера, тому, звичайно, атака на Google є частиною його бізнес-стратегії.

Незважаючи на свої зусилля, він значно відстає від більшості інших браузерів за часткою ринку мобільних пристроїв, перебуваючи в категорії «інші» після Internet Explorer, за даними Statcounter.

Функція De-AMP тепер доступна у бета-версії і буде активана за замовчуванням у майбутніх версіях 1.38 для настільних комп’ютерів і Android, а незабаром також прийде на iOS.