Українські солдати отримали дрон Quantix, який неможливо заглушити

Оскільки він може працювати в беззвучному радіочастотному режимі, він не піддається впливу технології радіоперешкод

Українська армія отримала від США розвідувальний інструмент Quantix, який працює в умовах радіочастотного глушіння. Звичайні дрони в таких обставинах стають «сліпими та глухими» і можуть просто впасти. Дрон Quantix може надавати своїм операторам зображення з високою роздільною здатністю та геолокацією.

Американський оборонний підрядник AeroVironment подарував для української армії 100 дронів Quantix.

Quantix — це гібридний дрон вертикального зльоту та посадки (VTOL). Його можна запрограмувати працювати в одному з трьох режимів розвідки: лінія, зона або маршрутна точка. Після цього він самостійно злітає, летить і приземляється, не потребуючи додаткового обладнання для роботи і навіть підключення до інтернету.

Quantix може надавати своїм операторам зображення місцевості, рослинності та інфраструктури з високою роздільною здатністю, геолокацією.

Дрон може літати на площі до 1,6 квадратних кілометрів або 20 погонних кілометрів. Тривалість польоту не перевищує 45 хвилин – саме стільки вистачає його батареї.

Оскільки він може працювати в беззвучному радіочастотному режимі, він не піддається впливу технології радіоперешкод.

AeroVironment стверджує, що першу партію дронів доставлять в Україну цього тижня.

США є одним із головних постачальників зброї для України, і вони стають дедалі впевненішими у відправленні туди зброї, яка досі вважалася забороненою, частково в надії не розлютити Росію ще більше. Наприклад, лише наприкінці минулого тижня ми почали чути чутки про дрони General Atomics MQ-9 Reaper, які розглядаються як можливий новий інструмент війни для українців.

Раніше США поставили українській армії літаючі боєприпаси – дрони-камікадзе Switchblade.

Дрони в українсько-російській війні відіграють важливу роль. Мобільні групи, озброєні безпілотниками, відіграли ключову роль у відбитті цієї атаки сотень російських танків, БТРів та тисяч піхоти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я