Четвер, 18 Квітня, 2024

Браузер Google Chrome найгірше захищає від фішингу

Дослідники виявили, що Google Chrome надає найслабший захист від фішингових атак. У переважній більшості випадків цей браузер дозволяє користувачам потрапити на фішинговий сайт. Найкращим браузером для захисту від фішингу дослідники назвали Mozilla Firefox.

Використовуючи Chrome дослідники не змогли зайти лише на 28% фішингових сайтів, на які вони намагалися отримати доступ, у Windows і лише 25% на Mac. Для порівняння, Firefox, зупинив 85% заходів на фішингові сайти на Windows і 78% на Mac.

Фішингові атаки можуть відбуватися різними способами, включаючи електронні листи, SMS-повідомлення або хитру онлайн-рекламу. Якщо користувач намагається відвідати фішинговий сайт, хороший браузер виявить спробу фішингу та заблокує доступ користувача до сайту.

Атака типу фішинг покликана змусити користувачів ввести конфіденційні дані, такі як платіжні дані, паролі та іншу особисту інформацію. Ці дані потім можуть використовуватися кіберзлочинцями, щоб отримати доступ до онлайн-рахунків і вкрасти гроші.

Тому фішингові сайти можуть виглядати як сайти банків, компаній доставки, урядових органів та інших звичайних установ.

Щоб перевірити ефективність протидії браузерів спробам фішингу експерти Who? відвідали 800 нещодавно відкритих фішингових сайтів. Вони це зробили дуже невдовзі після того, як сайти були вперше виявлені.

Стандартний браузер Windows під назвою Microsoft Windows Edge блокував 82% фішингових атак. Стандартний браузер Apple MacOS під назвою Safari заблокував 77% атак. У той же час Opera вдалося запобігти лише 56% на операційних системах Mac і Windows.

Фішингові сайти, як правило, не живуть дуже довго. Як тільки їх буде виявлено, їх можна заблокувати, але деякі все ще прослизають через мережу, і шахраї можуть дуже швидко запускати нові URL-адреси.

Коли експерти Who? поділилися інформацією тестування, Google поставив під сумнів результати. Представник Google сказав: «Методологія та результати цього дослідження потребують ретельного вивчення. Протягом понад 10 років Google допомагала встановити стандарт боротьби з фішингом — і безкоштовно надавала базову технологію — для інших браузерів. Google і Mozilla часто співпрацюють, щоб покращити безпеку в Інтернеті, і Firefox покладається насамперед на API безпечного перегляду Google для блокування фішингу, але дослідники вказали, що Firefox забезпечує значно більший захист від фішингу, ніж Chrome. Малоймовірно, що браузери, які використовують ту саму технологію для виявлення фішингу, суттєво відрізнятимуться за рівнем захисту, який вони пропонують, тому ми скептично ставимося до висновків цього звіту».

Однак у Who? вважають, що розслідування показує, що пошуковому гіганту потрібно зробити більше для виявлення та запобігання фішингових атак на Chrome.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися