Понеділок, 15 Квітня, 2024

Браузеру Firefox закрили доступ до даних про стан батареї

Сучасні технології дозволяють вистежити користувача навіть за станом батареї його гаджета. Саме тому функція Battery Status API, яка надавала доступ до даних про рівень заряду батареї, була примусово видалена з барузера Firefox, передає Bugzilla.

Функція Battery Status API давала сайтам можливість отримувати дані про стан заряду акумулятора на пристрої. Якщо сайт отримував звістку про низький рівень заряду, він автоматично відображав спрощену версію, для роботи з якою необхідно менше системних ресурсів.

Однак ця можливість дозволяла зловмисникам стежити за пристроєм, і дані стосовно заряду/розрядження в сукупності з іншою інформацією могли розкрити приблизне місцеположення користувача.

Щоб убезпечити користувачів, було прийнято рішення прибрати згадану вище функцію з браузера. Можливості Battery Status API використовувала надзвичайно мала кількість сайтів, а сама вона носила скоріше експериментальний характер.

Браузери на ядрі Chromium продовжують підтримувати зазначену вище функцію. Однак дані, що передає браузер, відзначаються дуже низькою точністю. Тож використати їх для шпигування теоретично неможливо.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися