П’ятниця, 24 Травня, 2024

Будь-які навушники з активним шумозаглушенням можна перетворити на детектор серцевого ритму – технологія Google

Дослідницька група Google розробила нову технологію, яка може перетворити будь-які наявні навушники з активним шумозаглушенням на кардіомонітори. Це акустична система під назвою APG, яка потребує лише програмного апдейту навушників. При цьому Google стверджує, що вона мінімально впливає на час автономної роботи бездротових навушників.

У опцблікованій дослідницькій статті «APG: аудіоплетизмографія для серцевого моніторингу в чутних апаратах» описано, що технологія — це акустична сенсорна система, яка надсилає ультразвуковий зондуючий сигнал низької інтенсивності за допомогою динаміків навушників. Вбудовані мікрофони навушників приймають відлуння цього сигналу. Компанія також створила математичну модель для аналізу та перетворення ехо-сигналів ультразвуку в показання частоти серцевих скорочень.

«Ми помітили, що, оскільки об’єм слухових проходів дещо змінюється з деформацією кровоносних судин, серцебиття буде модулювати ці ультразвукові відлуння», — пише Google у анотації до статті.

Ця технологія здатна моніторити серце діяльність навіть коли в навушниках грає музика та коли тіло рухається, включаючи біг. За даними Google, APG також стійка до таких факторів, як зміна тону шкіри, неоптимальне ущільнення вуха та розмір слухового проходу.

Для доведення практичної ефективності технології Google провів восьмимісячне польове дослідження за участю 153 учасників, щоб оцінити APG за різних умов. Було виявлено, що технологія демонструє високий рівень точності під час звітування про показники частоти серцевих скорочень (середня помилка 3,21%) і показники варіабельності серцевого ритму (середня помилка 2,70%).

Висновки дослідницької групи були додатково розглянуті внутрішньою командою Google із охорони здоров’я, командою продуктів, командою взаємодії з користувачами (UX) і юридичною групою, тому це звучить досить надійно.

Дослідницька група Google тепер зосередиться на тестуванні APG із більш інтенсивними руховими навантаженнями, такими як походи, важка атлетика, бокс та інтервальні тренування високої інтенсивності, щоб покращити ефективність технології.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися