Середа, 6 Грудня, 2023

Будьте обережні з WhatsApp – шахраї пропонують продовжити передплату та крадуть платіжні дані

Експерти ESET попереджають користувачів WhatsApp про нову фішингову атаку. Шахраї повідомляють про закінчення передплати на сервіс і пропонують продовжити її. Коли користувач надає дані своєї пластикової картки, шахраї викрадають їх.

WhatsApp

Потенційна жертва отримує по електронній пошті лист від імені WhatsApp. У ньому повідомляється, що пробний період використання месенджера завершений. Щоб продовжити передплату, користувачеві пропонують перейти за посиланням і оновити платіжну інформацію.

Сам лист має подібний зміст: «Наші записи показують, що ваш випробувальний період користування WhatsApp перевищив один рік. Після завершення випробувального терміну ваш акаунт WhatsApp не зможе відправляти та приймати повідомлення. Для продовження користування WhatsApp без перешкод вам необхідно оформити передплату на будь-який з доступних термінів».

Посилання веде на фішинговий сайт шахраїв з формою введення даних банківської картки. Введена на такому порталі інформація в незашифрованому вигляді відправляється зловмисникам, після чого ті можуть робити з рахунком жертви що завгодно.

«Клюнути» на фішингову атаку особливо можуть давні користувачі, адже WhatsApp дійсно стягував абонентську плату. Цей месенджер дозволяв рік безплатного користування, після чого починав брати гроші. Сервіс відмовився від цієї моделі тільки в січні 2016 року. Зараз він не приймає прямих платежів та заробляє рекламою та іншими супутніми сервісами.

До речі, WhatsApp нещодавно дозволив пересилати файли будь-якого типу. Їх також можна буде відправляти не лише окремим контактам, а й групам. Обмеженням виступає лише розмір файлу. Раніше версії месенджера WhatsApp дозволяли користувачам пересилати один одному файли всього декількох типів, а саме – документи Word, Excel, PDF і слайди PowerPoint. Такі файли мають розширення csv, doc, docx, pdf, ppt, pptx, rtf, txt, xls, xlsx.

Поки що нова функціональність проходить стадію закритого тестування для обмеженої кількості користувачів. Після її введення користувачі iOS і Android зможуть пересилати файли розміром до 128 і 100 МБ відповідно. Веб-версія буде підтримувати файли розміром до 64 МБ.

Ще одне нововведення – відправлення до 30 фотографій або відео одночасно. Адже все більше не пишуть тексти, а обмінюються вдалими знімками і короткими роликами. Раніше підтримувалося одночасне відправлення 10 фото або відео.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися