Субота, 15 Червня, 2024

Через 2-3 роки Wi-Fi стане удвічі швидше – розпочато розробку Wi-Fi 7

Компанія Qualcomm повідомила про початок розробки нового покоління бездротових мереж Wi-Fi 7 (802.11be). Готові продукти з його підтримкою повинні з’явитися вже за кілька років. Завдяки новому стандарту зв’язку вони передаватимуть дані на швидкості удвічі більшій, ніж у поточного стандарту Wi-Fi 6.

Як розповів старший віце-президент Qualcomm Рахул Пател, його компанія вже має достатньо великий досвід з випуску бездротових рішень на основі стандарту Wi-Fi 6. Мова йде про гаджети різних сегментів, включаючи смартфони, комп’ютери, роутери тощо. Продукція на основі модернізованого стандарту Wi-Fi 6E вже випускаються партнерами починаючи з другої половини минулого року.

Підвищення швидкості передачі у Wi-Fi 7 буде досягатися, насамперед, завдяки комбінації частот в одну смугу для передачі даних. При цьому представник компанії Qualcomm розповів, що новий стандарт має підтримувати зворотну сумісність із попередніми поколіннями бездротового зв’язку.

Розробку продукції з підтримкою Wi-Fi 7 веде також інший великий виробник мобільних чипів компанія MediaTek. В доповіді акціонерам цієї корпорації повідомлялося, що фірма наразі вкладає інвестиції в створення технологій з підтримкою наступного покоління Wi-Fi.

Продукти з підтримкою Wi-Fi 7 також розробляють інші відомі виробники чипів та периферійних електронних модулів, такі як Broadcom та HiSilicon.

У доступному нині варіанті чернетки специфікації Wi-Fi 7 називається 802.11be «Екстремально висока пропускна спроможність». Його швидкості зростуть до 46 Гбіт/с, що втричі вище за можливості Wi-Fi 6 (10 Гбіт/с).

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися