Через 4 роки годинники замінять смартфони

Smart Watch

Носима електроніка найближчими роками може стати популярнішою за смартфони. Про це розповіли аналітики Ericsson ConsumerLab у своєму звіті щодо ринку носимих технологій. За їхніми підрахунками, кількість власників носимих пристроїв серед користувачів смартфонів збільшилася за останній рік у два рази. Найбільший інтерес становлять не стільки пристрої для моніторингу стану здоров’я, скільки девайси з функціями забезпечення особистої безпеки, такими як тривожні кнопки і персональні локатори.

У топ-5 найбільш затребуваних пристроїв увійшли: носима кнопка тривожної сигналізації (32%), «розумні» годинники (28%), персональний трекер (27%), персональний ідентифікатор (25%) і очисник води (24%).

За даними звіту, користувачі чекають буму ринку носимих пристроїв протягом наступних п’яти років. Кожен третій учасник опитування вважає, що після 2020 року буде користуватися як мінімум п’ятьма подібними девайсами. При цьому 43% респондентів впевнені, що ці гаджети прийдуть на зміну смартфонам і допоможуть людям взаємодіяти з предметами і об’єктами в екосистемі інтернету речей. Поширення носимих технологій прискорить процес об’єднання цифрового і фізичного світів.

На думку 60% респондентів, протягом найближчих п’яти років широке поширення отримають пристрої, які будуть носитися не на тілі людини, а всередині нього. Наприклад, підшкірні чіпи, які будуть використовуватися не тільки для відстеження найважливіших показників здоров’я, а й для відкриття дверей, ідентифікації власника.

«Уже зараз намітилися перші ознаки охолодження користувачів до смартфонів. Близько 40% власників «розумних» годинників стали менше взаємодіяти зі своїми телефонами», – пише експерт Ericsson ConsumerLab Ясміт Сінх Сеті. – Користувачі дуже зацікавлені в пристроях, пов’язаних із забезпеченням безпеки. Також очевидний інтерес до носимих технологій є в нових сферах. Сенсори, які можна ковтати для вимірювання температури тіла, та автоматична регуляція температури в приміщенні в момент вашого приходу додому можуть стати реальністю через п’ять років».

Раніше Ericsson провела дослідження, яке показало, що клієнти хочуть великих змін для смартфонів та планшетів. У ньому взяли участь близько 100 тисяч клієнтів із 40 країн. Респонденти прогнозують, що все більший вплив на наше життя матиме штучний інтелект, котрий працює як наш особистий помічник. Замінити смартфони меншими пристроями бажають 85% опитаних. Сьогодні до 31% людей використовують фаблет з екраном діагоналлю 7-8 дюймів, а ще 30% мають 6-дюймовий гаджет.

Одна з найбільших проблем, пов’язаних зі смартфонами і планшетами, є тривалість роботи на одній зарядці. До 78% респондентів хотіли б, щоб їхнє обладнання працювало довше і не вимагало щоденного підключення до зарядного пристрою. Також майже 73% опитаних стверджують, що штучний інтелект відмінно підходить для пошуку інформації, 64% вважають, що такого роду радник прирівнюється до путівника в подорожі, а 57% хотіли б отримати персонального асистента. У штучному інтелекті опитані бачать також майбутніх учителів або лікарів.