Четвер, 30 Травня, 2024

TikTok закликали зберегти український контент для розслідування військових злочинів

Відеододаток TikTok є скарбницею цифрової інформації, яку юристи намагаються видобути та архівувати. Цей китайський додаток закликали зберегти та надати доступ до свого контенту для розслідування військових злочинів, оскільки юристи та активісти попереджають, що додаток є головною проблемою для даних у розслідуванні злочинів під час вторгнення Росії в Україну.

Популярність відеопрограми серед молодих українців і росіян, які публікують кадри війни, зробила її джерелом інформації, яку слідчі намагаються видобути як доказ військових злочинів, злочинів проти людяності та незаконних актів насильства в Україні.

TikTok, що належить китайському технологічному гіганту ByteDance, критикували за повільне реагування на запити щодо впровадження змін, які дозволяють легше архівувати та перевіряти контент відеопрограми, а також покращити доступ до платформи TikTok для представників громадянського суспільства.

«Є багато підозр щодо взаємодії з TikTok через його походження, і я вважаю, що це справедливо. У мене є занепокоєння з приводу безпеки даних, і не зовсім зрозуміло, звідки береться інтерес і вплив на компанію, – сказала Діа Кайялі, заступник директора з адвокації в Mnemonic, некомерційній організації, яка архівує цифрову документацію людей. порушення прав. – Особливо непокоїть те, що Китай може мати прямий доступ до цих даних».

Досі Китай відмовлявся засуджувати Росію за вторгнення в Україну та підтримував скарги Москви щодо розширення НАТО. TikTok визнав, що в минулому цензурував контент, який критикував Китай, зокрема згадки про площу Тяньаньмень. TikTok каже, що більше не блокує контент на основі політичних мотивів.

Це відбувається в той момент, коли TikTok намагається збалансувати швидке видалення публікацій, які демонструють графічне насильство або оманливий вміст, із збереженням потенційних доказів для судових процесів щодо прав людини.

«TikTok — одна з найновіших у грі, і це одна з найскладніших платформ, з точки зору збору даних, тому що їхні механізми обміну не такі багаті, як, скажімо, Twitter або Facebook, — сказав Девід Хасман, який керує аналізом даних у Міжнародному кримінальному суді. – Спосіб, яким TikTok зберігає дані, значно відрізняється, і де вони зберігають свої дані, у яких країнах, очевидно, також дуже різниться. Я б сказав, що це, мабуть, одна з найбільших проблем».

З початку 2022 року TikTok зустрічався з юристами-правозахисниками, активістами та іншими особами, які беруть участь у розслідуванні військових злочинів в Україні. Однак він ще не вніс жодних змін у свою систему для полегшення збору даних.

Карім Хан, головний прокурор Міжнародного кримінального суду, сказав, що кримінальні прокурори все більше покладаються на публікації в соціальних мережах із TikTok та інших як спосіб «перенести місце злочину в зал суду».

«Будь-яке ефективне розслідування в будь-якій точці світу тепер справді вимагає дуже ефективного використання соціальних мереж, — сказав Хан. – Люди, записуючи вбивства чи напади або наслідки нападів у реальному часі, це може мати абсолютно фантастичну доказову цінність».

Експерти кажуть, що архівувати TikTok особливо складно порівняно з його більш зрілими конкурентами, такими як YouTube або Facebook, оскільки він схильний до редагування та реміксування відео та аудіо, має нехронологічні стрічки новин. А також майже 90 відсотків забороненого на ній контенту видаляється, перш ніж хтось його побачить.

«І як слідчі будуть вимагати інформацію, якщо вони не знають про її існування? Це може мати катастрофічні наслідки для правосуддя щодо порушень прав людини», – сказала Ракель Васкес Льоренте, голова відділу права та політики некомерційної організації Witness і міжнародний юрист у кримінальних справах, який працює на стику технологій і прав людини.

За матеріалами: Financial Times

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися