Неділя, 26 Травня, 2024

Через Pegasus президент Франції змінив смартфон та номер телефону

Президент Франції офіційно повідомив, що змінює свій номер телефону та використовуваний смартфон. Причиною для цього стало шпигунське програмне забезпечення Pegasus, яке нещодавно виявили в гаджетах сотень журналістів, активістів, політиків та інших відомих людей. Цей програмний компонент складно виявити, тому рішення Еммануеля Макрона може бути найпростішим способом гарантувати його відсутність.

Pegasus створила ізраїльська компанія NSO Group. З 2016 року з допомогою цієї програми шпигували за 50 0000 людей. Газета Le Monde повідомляє, що ця програма могла використовуватися для шпигування за 14 французькими міністрами на користь Марокко.

Додаток Pegasus інфікує смартфони на операційних системах iPhones та Android. Він вміє перехоплювати текстові повідомлення, фото, електронну пошту. З його допомогою можна записувати дзвінки, активувати мікрофон та камеру для запису розмов і фотографування.

Макрон провів екстрену зустріч в Єлисейському палаці, де вимагав від присутніх зміцнення протоколів безпеки.

Хоча Pegasus працює максимально приховано, він все-таки залишає певні сліди своєї життєдіяльності. Правозахисна організація Amnesty International створила інструмент Mobile Verification Toolkit (MVT), який дозволяє перевірити наявність Pegasus у своєму телефоні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися