Чи зможуть Google та HTC розбити дуополію Apple та Samsung

У глобальному масштабі Apple та Samsung збирають 94% прибутку

Попри все своє розмаїття, ринок смартфонів належить двом компаніям: Apple та Samsung. Однак деякі аналітики сподіваються, що нещодавня купівля підрозділу HTC Pixel компанією Google може породити тріщину в цій дуополії. На їхню думку, через неї зможуть пробитися цікаві ідеї, які видають інші компанії – LG, Motorola та інші.

Apple та Samsung

Для інновацій, яких сьогодні потребує ринок смартфонів, монополія, а також дуополія, є поганою річчю. Як сказав головний аналітик Moor Insights and Strategy Патрік Мурхед: «Два краще за одного. Але три краще за двох».

Хоча Apple та Samsung відчувають сильний тиск з боку китайських виробників, таких як Huawei, ZTE, Xiaomi, вони повністю контролюють ринок. На частку цих двох компаній у США припадає 74% ринку, за даними comScore. У глобальному масштабі вони збирають 94% прибутку, стверджують у Strategy Analytics. При цьому глобальний ринок у грошах дорівнює $53,7 млрд.

Ніша третього гравця на мобільному ринку не буває довго порожньою – її час від часу намагається зайняти той чи інший виробник. Це була і Microsoft з Nokia, і Motorola, і HTC. Google також намагалася зайняти помітну частку ринку, випускаючи спершу лінійку Nexus, а потім – бренд Pixel. Однак усі ці рішення залишилися в минулому або нині є пропозицією для ентузіастів.

Партнерство Google та HTC дозволяє пошуковому гіганту отримати тисячі кваліфікованих інженерів. Вони працюватимуть під керівництвом відомого в індустрії фахівця та спеціаліста Google Ріка Остерлоа. Експерти стверджують, що об’єднання розробників програмного забезпечення з інженерами апаратної частини під крилом однієї компанії дозволить швидше випускати нові продукти та оновлювати їх. Дехто навіть прогнозує, що Android може отримати такий же підхід, який використовує Apple – уніфікацію апаратного і програмного дизайну.

Якщо подивитися на партнерство Google та HTC з песимістичної точки зору, то перспективи не такі райдужні. Адже ці дві компанії вже працювали над лінійкою Pixel, яка залишилася нішевою. Немає натяків, що в разі об’єднання вони зможуть зробити щось проривне.

Деякі експерти вважають, що аби зробити тріщину в дуополії Apple та Samsung, необхідно, щоб Google змінив свої пріоритети як компанії. Експерт аналітичної агенції Edison Investment Research Річард Віндсор у своїй промові до інвесторів сказав: «Придбані Google апаратні підрозділи виглядають як покинуті сироти, які не мають бізнесу в рамках Google. Google повинна показати, що вона навчилася на своїх помилках. Краще пізно, ніж ніколи».

Як ми писали раніше, сервіс Google Play став найбільшою платформою для додатків.