Неділя, 25 Лютого, 2024

Чи зможуть Google та HTC розбити дуополію Apple та Samsung

Попри все своє розмаїття, ринок смартфонів належить двом компаніям: Apple та Samsung. Однак деякі аналітики сподіваються, що нещодавня купівля підрозділу HTC Pixel компанією Google може породити тріщину в цій дуополії. На їхню думку, через неї зможуть пробитися цікаві ідеї, які видають інші компанії – LG, Motorola та інші.

Apple та Samsung

Для інновацій, яких сьогодні потребує ринок смартфонів, монополія, а також дуополія, є поганою річчю. Як сказав головний аналітик Moor Insights and Strategy Патрік Мурхед: «Два краще за одного. Але три краще за двох».

Хоча Apple та Samsung відчувають сильний тиск з боку китайських виробників, таких як Huawei, ZTE, Xiaomi, вони повністю контролюють ринок. На частку цих двох компаній у США припадає 74% ринку, за даними comScore. У глобальному масштабі вони збирають 94% прибутку, стверджують у Strategy Analytics. При цьому глобальний ринок у грошах дорівнює $53,7 млрд.

Ніша третього гравця на мобільному ринку не буває довго порожньою – її час від часу намагається зайняти той чи інший виробник. Це була і Microsoft з Nokia, і Motorola, і HTC. Google також намагалася зайняти помітну частку ринку, випускаючи спершу лінійку Nexus, а потім – бренд Pixel. Однак усі ці рішення залишилися в минулому або нині є пропозицією для ентузіастів.

Партнерство Google та HTC дозволяє пошуковому гіганту отримати тисячі кваліфікованих інженерів. Вони працюватимуть під керівництвом відомого в індустрії фахівця та спеціаліста Google Ріка Остерлоа. Експерти стверджують, що об’єднання розробників програмного забезпечення з інженерами апаратної частини під крилом однієї компанії дозволить швидше випускати нові продукти та оновлювати їх. Дехто навіть прогнозує, що Android може отримати такий же підхід, який використовує Apple – уніфікацію апаратного і програмного дизайну.

Якщо подивитися на партнерство Google та HTC з песимістичної точки зору, то перспективи не такі райдужні. Адже ці дві компанії вже працювали над лінійкою Pixel, яка залишилася нішевою. Немає натяків, що в разі об’єднання вони зможуть зробити щось проривне.

Деякі експерти вважають, що аби зробити тріщину в дуополії Apple та Samsung, необхідно, щоб Google змінив свої пріоритети як компанії. Експерт аналітичної агенції Edison Investment Research Річард Віндсор у своїй промові до інвесторів сказав: «Придбані Google апаратні підрозділи виглядають як покинуті сироти, які не мають бізнесу в рамках Google. Google повинна показати, що вона навчилася на своїх помилках. Краще пізно, ніж ніколи».

Як ми писали раніше, сервіс Google Play став найбільшою платформою для додатків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися