Вівторок, 12 Грудня, 2023

Чим Microsoft замінить Internet Explorer

Днями в мережі з’явилася інформація, що компанія Microsoft відмовиться від свого браузера Internet Explorer в новій версії операційної системи Windows 10. Її презентують уже цього літа, і користувачам доведеться по-новому заходити на улюблені веб-сайти.

Браузер Internet Explorer уже багато років є невід’ємною частиною операційних систем Microsoft. При цьому він викликає багато жартів через свою відмінність від інших веб-браузерів. Часто, наприклад, кажуть що IE потрібен лише для того, щоб завантажити на комп’ютер Chrome або Firefox. Інші сміються над низькою швидкістю роботи браузера. Тому інформацію про швидку «загибель» Internet Explorer багато користувачі сприйняли з ентузіазмом: мовляв, Microsoft часом може приймати правильні рішення.

Що насправді чекає Internet Explorer

Microsoft не стане повністю закривати проект Internet Explorer, і він навіть отримає своє місце в списку програм уже на новій Windows 10. Компанія просто перестане афішувати IE і замінить його на новий браузер під кодовою назвою Spartan. Після виходу нової ОС на ринок Microsoft буде підтримувати Internet Explorer і працювати над поліпшенням його останньої версії.

Це звичайна практика для продуктів компанії, яка підтримує протягом 10 років практично весь свій софт. Остання версія IE 11 вийшла в 2013 році, а це означає, що офіційно продовжувати своє існування Internet Explorer буде аж до 2023 року. До цього часу компанія зобов’язується випускати оновлення браузера і підтримувати його роботу. До того ж Internet Explorer продовжить функціонування на старих операційних системах, куди оновлення не добереться.

Навіщо випускати заміну для Internet Explorer

Офіційну позицію з цього питання дали особисто представники компанії Microsoft: негативну репутацію браузера вже не виправити. Internet Explorer сприймається користувачами як пережиток минулого, повільна в роботі, вічно проблемна програма. Незважаючи на всі поліпшення з боку Microsoft, змінити сприйняття не вдалося. До того ж IE був погано адаптований для роботи на мобільних пристроях. У результаті колись найпопулярніший браузер на планеті втрачав свою популярність з року в рік.

Новий CEO Microsoft Сатья Наделла взявся вирішити проблему з браузером, випустивши повністю новий продукт – Spartan. Уперше його показали на другий презентації Windows 10 в січні цього року. Демонстрація можливостей нового браузера показала, що Microsoft нарешті зважилася залишити Internet Explorer осторонь.

Що таке Рroject Spartan

Новий браузер поки не отримав офіційної назви і з’являється в пресі під кодовою назвою Project Spartan. Він забезпечений усіма необхідними поліпшеннями для конкуренції зі своїми суперниками, серед яких робота із сенсорними екранами і навіть підтримка стилуса. Spartan не займає багато місця, працює швидко, інтегрований з голосовим асистентом від Microsoft під назвою Cortana. На даний час браузер – один з тих проектів, які повинні повернути любов користувачів до рідних продуктів Microsoft.

Windows 10

Нова операційна система, згідно з попередніми даними, буде готова до випуску вже влітку цього року. Зараз Microsoft активно працює над доопрацюванням системи і випустить Windows 10 відразу на 110 мовах у 190 країнах у всьому світі. Як приємний бонус Microsoft навіть пообіцяла можливість отримати безплатне оновлення для всіх користувачів піратських версій. Щоправда, уявний альтруїзм компанії швидко розкусили журналісти: користуватися Windows 10 безплатно можна буде тільки рік. Потім, щоб і надалі отримувати оновлення та нові версії програм, потрібно буде заплатити.

За матеріалами: Forbes

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися