Субота, 2 Березня, 2024

Як вибрати радіоняню

Немовлята потребують до себе постійної уваги і вдень, і вночі. А сучасні технології допомагають і в цьому. Наприклад, радіоняні, про які піде мова далі, дозволяють почути плач дитини на відстані до 400 метрів від неї. І одразу ж заспокоїти її, заспівавши колискову або доручивши це приладу.

Які бувають

Дитячі монітори, які в народі називають радіонянями, – це радіосистеми, які складаються з передавача, що оснащений мікрофоном, та приймача, який через динамік транслює звуки з нього. Передавач ставлять біля колиски малюка, а приймач – будь де, звідки можна почути звук. Особливо корисні вони вночі, якщо колиска стоїть в окремій кімнаті. Навіть уві сні таким чином батьки зможуть почути плач немовляти. Батьки користуються подібними приладами без малого 80 років – перший дитячій монітор з’явився на ринку в 1937 році.

Перший у світі дитячий монітор називався «радіодоглядальниця»

Радіоняні використовують для передачі сигналу звичайні радіохвилі і тому цілком безпечні для дитини. Діапазон їхньої роботи – до 400 м, хоча дешеві моделі можуть посилати сигнал на менші відстані – до 50 м. Тут багато ще залежить від матеріалів перекриттів приміщень. Сигнал зазвичай передається в одному напрямку, але бувають і двосторонні пристрої. Батьки таким чином можуть заспокоювати малюка навіть на відстані, поки до нього хтось не дійде.

Багато радіонянь вміють не лише транслювати звук, а і показувати плач малюка візуальними сигналами. Наприклад, якщо все тихо, сигнальні вогники на приймачі не горять, якщо шум маленький – горить одна-дві лампочки, а при сильному плачі працюють всі. Це дозволяє стежити за малюком коли, наприклад, удома гості.

На що звернути увагу

Багато радіонянь мають різні додаткові можливості. Одні вміють грати колискові, коли малюк починає плакати, інші можуть працювати, як нічник, деякі передавати не лише звук, а й транслювати (і відповідно показувати) відео, ще одні мають вбудовані термометри і віддалено показують температуру в кімнаті. Тож вибираючи такий пристрій, треба звертати увагу не тільки на його технічні характеристики, а й на особливості власного побуту.

Проте є інші важливі речі. Наприклад, пристрій може створювати радіоперешкоди для Wi-Fi або, навпаки, погано працювати через них. Також можлива ситуація, коли радіоняня почне ловити сигнал від сусідів чи навіть з іншого будинку і транслювати плач іншого малюка. Але стосується це переважно неякісних моделей. У відомих виробників пристрої зазвичай мають декілька каналів та можуть оснащуватися простою системою шифрування. Це убезпечить від перехоплення сигналів від чужих передавачів.

У магазині також варто перевірити, чи не спотворює ваш голос передавач двосторонньої моделі. Бо якщо немовля замість маминого голосу почує щось незрозуміле, це не заспокоїть його, а налякає ще більше. Також треба звернути увагу на якість мікрофонів. Велика чутливість заважатиме батькам спати, бо передаватиме кожен шорох, а мала – навпаки, може не почути тихий плач. У якісних моделях, знову ж таки, така чутливість регулюється.

Для дачних варіантів підійдуть радіоняні із датчиком сигналу. Коли він переривається, приймач подає сигнал батьку чи матері про вихід із зони дії пристрою.

Де придбати і скільки коштують

Дитячі монітори – прилади розповсюджені, тому придбати такий не набагато важче, ніж телефон. Вони продаються й у звичайних супермаркетах електроніки, і в інтернеті. Ціни на них варіюються від 500 до 3 тис. грн і вище. Найдорожчі моделі – це відеоняні. Тут на ціну вливає наявність камери (що має вміти знімати в темряві) і дисплея.

Одна з найдешевших моделей – Motorola MBP-8 MBP8, що в середньому коштує 475 грн. З додаткових функцій тут є лише візуальна індукція звукового сигналу, а живиться пристрій не від батарейок, а від розетки, що суттєво обмежує його мобільність.

У середній ціновій категорії як приклад наведемо Angelcare AC620. Коштує вона 750 грн, але тут вже є  нічник, три канали зв’язку, робота від батарейок та можливість носити приймач з собою.

http://rozetka.com.ua/topcom_babyviewer_ks4240/p433184/

У дорожчому сегменті виділимо Topcom Babyviewer KS-4240 за 1349 грн. Це вже не радіо-, а відеоняня: у комплекті йде камера з можливістю нічної зйомки, термометр та колискові мелодії. До пристрою можна підключити до чотирьох камер, а оснащений дисплеєм приймач можна носити із собою.

Ну а модель Chicco Top Digital Video, яка коштує майже 3 тис. грн, передає сигнал у цифровому форматі, що забезпечує захист від перешкод. Також у комплекті тридюймовий екран на приймачі, можливість фото- та відеозйомки, двосторонній зв’язок, термометр та інші можливості.

Схожа на неї відеоняня Switel BCF910 за 2700 грн. Для передачі сигналу вона використовує DECT, що також захищає від перешкод. Окрім цього, пристрій вміє записувати фото та відео, має детектор руху, нічну камеру, великий дисплей та інші функції.

 

попередня стаття
наступна стаття

1 коментар

  1. з відео нянею треба ж щоб вай фай був і біля дитини і там, де ходять батьки. Цікаво, а чи реально така штука допомагає у догляді за дитиною, зокрема, віддалено заспокоїти чи приспати? Як не як, дитина все рівно ж буде чути трохи спотворений голос мами з динаміка, чи там настільки якісний звук? Чи дитині в принципі без різниці :)

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися