П’ятниця, 12 Липня, 2024

Чому Apple хоче відсудити мільярд у Qualcomm

У мобільній індустрії днями склалася цікава ситуація. Apple є замовником чіпів Qualcomm і при цьому подала на останню до суду. Ціна судового позову – один мільярд доларів. Тож у чому провинилася Qualcomm на думку Apple?

Позов Apple став одним з кількох до Qualcomm, хоча й найбільшим. Перший позов звинуватив Qualcomm у використанні неконкурентних практик.

На цій хвилі приєдналася Apple, яка відмовилася платити за своїми боргами перед Qualcomm. Натомість вона звинуватила Qualcomm у завищеній ціні на чіпи.

Можливість подати на Qualcomm до суду та заощадити гроші з’явилася через шпарину в ціноутворенні чіпів цієї компанії. Вона складається з двох частин: плату за самі мікросхеми та плату за ліцензію на патенти. Саме остання, на думку Apple, завищена, адже доводиться оплачувати ліцензії на всі технології в чіпі, а не лише ті, що використовуються. Окрім цього, Apple звинувачує Qualcomm у відмові ліцензувати технології іншим виробникам.

Позицію Apple підсилює судовий процес у Китаї в 2015 році. Тоді Qualcomm заплатила $975 млн штрафів через те, що не змогла довести вартість на ліцензії.

Цікавості в ситуацію додає те, що Qualcomm була єдиним постачальником чіпів для iPhone. Ситуація змінилася з виходом iPhone 7, в якому Apple почала використовувати також модеми від Intel.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися