Понеділок, 15 Квітня, 2024

Чому ігри – це шлях до квантового комп’ютера

Сучасні процесори з кремнію скоро досягнуть своєї теоретичної межі, і науковці пробують створити новий тип комп’ютерів – квантовий. Однак втілити його виявилося досить складно, і тому науковці звернулися за допомогою до любителів комп’ютерних ігор.

Квантова машина має значно більшу швидкодію, ніж звичайні комп’ютери, оскільки обробляє величезні обсяги інформації одночасно, майже як людський мозок. Дослідники з Університету Аархуса впевнені, що шлях до квантового комп’ютера лежить через розуміння того, як працює людське сприйняття. Наприклад, комп’ютери вміють надійно зберігати факти, але для них складно розрізнити сотню зображень – складніше завдання, яке з легкістю виконає будь-хто.

Щоб детальніше зрозуміти, як працює людське сприйняття, дослідники створили гру Quantum Moves. Це проста забавка, в якій потрібно знайти кращий спосіб переміщувати атоми по екрану.

Приклад розробленої науковцями гри

Пограти у Quantum Moves може кожен – нею вже скористалися понад 400 тисяч разів. І вже є перші наукові результати: швидкість обробки складних об’єктів, наприклад, зображень, досягається завдяки відкиданню непотрібних дрібниць. Комп’ютери так не вміють і обробляють кожен біт інформації, через що їм потрібно багато часу та енергії.

Допомогти науці та розважитися можна на цій сторінці.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися