Субота, 22 Червня, 2024

Чому купуючи дротові Lightning-навушники для iPhone доведеться вмикати Bluetooth

Купуючи дешеві дротові навушники Lightning для свого iPhone будьте готові, що вони працюватимуть лише при включеному Bluetooth. Це китайські виробники знайшли кмітливий спосіб обійти виплату Apple ліцензійних платежів за порт Lightning. Або інше пояснення – це лінь, з якою було простіше використати Bluetooth.

На дивні навушники для iPhone наштовхнувся Джош Вітон під час своєї мандрівки в Чилі. Перебуваючи у віддаленому місті, він загубив свої навушники та купив в місцевому магазині дешеві дротові навушники з портом Lightning.

Однак після підключення їх до телефону навушники не працювали. Вітон повернувся в магазин та обміняв навушники на нову пару іншого бренду, але й ті не працювали.

Вітон здивовано розглядав навушники, поки менеджер магазину підказав йому, що потрібно ввімкнути Bluetooth на своєму iPhone, щоб навушники працювали.

Цікаво, що менеджери магазину навіть не знали концептуально, що таке Bluetooth, у той час, як Вітон ще в 2000-х програмував для стеку Bluetooth та знаходив низькорівневі баги в продуктах Ericsson.

Тобто, для роботи дротових навушників потрібне бездротове з’єднання. Хоча дротові навушники саме тому корисні, щоб не використовувати бездротові з’єднання.

Тому, замість того, щоб відповідати стандарту Apple Lightning, виробники навушників зробили навушники, які отримують аудіо через Bluetooth. Мікросхема Bluetooth отримує живлення через a дріт, уникаючи будь-якої необхідності в акумуляторі. Тото, бездротові навушники Bluetooth зробили дротовими.

Вони навіть створили адаптери Lightning за тим самим рецептом: підключається Lightning, який використовує Bluetooth для передачі аудіосигналу буквально на три сантиметри від телефону до іншого кінця адаптера.

Одне із можливих пояснень необхідності винаходити дротові бездротові навушники Lightning може пояснюватися спробою виробників дротових навушників для iPhone обійти роялті для Apple. Справжні навушники з портом Lightning дорожчі у виготовленні. Apple вимагає грошей за кожне використання цього порту.

Але ж кабелі Lightning можна купити дуже дешево: кабелі Lightning USB продаються оптом за 1 долар за штуку. Китайський маркетплейс Temu продає їх менше ніж за 1 долар. Можливо, ці дешеві кабелі не відповідають специфікаціям або не мають офіційної ліцензії. Але вони дешеві. Насправді не має значення, які фактичні ліцензійні збори від Apple, тому що ці підроблені виробники кабелів все одно їх не платитимуть.

Вітон думає, що проблема, яку вирішують ці дротові бездротові навушники Lightning полягає не в тому, що ліцензія на Lightning дорога, а в тому, що специфікацію Lightning важко реалізувати для аудіо.

Справжні навушники Lightning і адаптери для навушників мають маленький цифро-аналоговий перетворювач (ЦАП) усередині штекера Lightning. Це як маленький комп’ютер всередині штекера. Зробити це за допомогою Bluetooth і використовувати штекер Lightning лише для живлення, безумовно, легше. Це просто лінь. Але якось дивно, що найлінивіший і найдешевший спосіб зробити неофіційні дротові навушники Lightning — це Bluetooth.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися