Понеділок, 22 Липня, 2024

Чому нові смартфони отримують старий Android

Не за горами чергове оновлення гаджетів – улітку в продаж надійдуть нові смартфони. Усі вони матимуть схожу рису – вони працюватимуть на застарілій версії Android. Але причина цього є і досить проста. Якщо коротко – цикли випуску та Бенджамін Франклін.

Ми не можемо купити новенький смартфон на свіжій версії Android через існування мінімально допустимих витрат. Під ними розуміється ефективне використання всіх ресурсів: це можуть бути кошти, час або будь-яка інша вигода для компанії. Нам ця ідея відома за фразою Бенджаміна Франкліна: «Пам’ятайте: час – гроші».

Майже кожен покупець нового телефона стикався з тим, що відразу з коробки потрібно поставити оновлення, щоб отримати більш свіжу версію ОС. Основною причиною цього є те ліцензування Android, через яке досить складно підтримувати свіжість ПЗ. Учасників індустрії влаштовує наявна сьогодні ситуація, і вони не квапляться її змінювати.

Створювати ОС непросто, на половині шляху її розробки не можна внести зміни в платформу. Google створює Android тільки для тих продуктів, які продає. Компанія також дозволяє виробникам, таким як Samsung або LG, створювати свою засновану на Android операційну систему. Тому Android так швидко і стала домінуючою ОС. Але це також причина, чому ваш телефон, можливо, працює на застарілій версії Android від дня придбання.

Створення і тестування ОС вимагає досить багато коштів, хоча іноді це порівняно нескладно. Наприклад, для Android-апарата від Blackberry оновлення виходили в той самий день, що й оновлення безпеки Google. Новий код створювали з урахуванням злиття з наявним кодом, і компанії було необхідно лише перевірити зміни в оновлених компонентах і їхню відмінність від випущених Google. Зовсім інша справа – зміни в ключових аспектах Android. Навіть, здавалося б, невеликий перехід з 7.0 на 7.1 може стати дуже непростим процесом, а також дорогим.

Цикли ПЗ і цикли «заліза»

Samsung, швидше за все, покаже свій новий флагман Galaxy S8 у кінці березня. Апарат буде працювати на базі Android 7.0 або 7.1, однак імовірність того, що на борту буде остання 7.1.1, дуже мала. Випущені на початку року телефони зазвичай усі мають подібну особливість і будуть зовсім незначно відставати в плані оновлень надалі.

Проблемою подібна тенденція стає для тих апаратів, які випускаються пізніше протягом року. Щорічне оновлення платформи Android проходить восени. До цього моменту бета-тестування нової версії вже пройшло, і розробники вже мають уявлення про майбутній реліз за кілька місяців до нього.

Але компанії не можуть створювати своє ПЗ на основі бета-версії коду. Тому будь-який апарат, що вже знаходиться на пізніх етапах виробництва, безпосередньо перед оновленням платформи буде «відставати» на крок. Це може значно вплинути на безпеку і сумісність додатків.

В обох випадках час, необхідний для зупинки виробництва та оновлення програмного забезпечення пристроїв перед запуском у продаж, вплине на виручку від продажів. Гроші є єдиним пріоритетом для виробників. Ніхто в Samsung або LG не хоче, щоб на вашому пристрої було старе програмне забезпечення. Але оскільки вони хочуть оновлювати його самостійно, то доводиться чекати. А час – це гроші.

За матеріалами: androidcentral

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися