Чому новинкам у Google Play стане важче

Google оголосила про запуск нової системи модерації додатків у Google Play, яка передбачає перевірку програм співробітниками компанії. Така система вже працює в тестовому режимі протягом двох місяців і має ретельніше захищати користувачів від шахрайських утиліт і вірусів.

За словами директора з розвитку Google Play Пурніми Кочікар, пошуковий гігант працює над впровадженням нової системи з участю як ручної, так і автоматичної перевірки вже протягом півроку. Перед компанією стояло завдання організувати ретельніший відбір програм, не збільшуючи обсяг часу на їхню модерацію.

Кочікар зазначає, що за два місяці роботи нової системи представники Play не отримали жодної скарги. Незважаючи на додавання ручної перевірки, програми затверджуються протягом годин, а не днів, говорить вона. «Ми почали розглядати всі додатки та ігри перед виходом, і розробники не помітили змін», – відзначає Кочікар. При цьому, за її словами, у Google використовується більше автоматизованих перевірок, ніж в Apple.

Крім того, Google анонсувала нову систему рейтингів, яка буде відповідати прийнятій в тій чи іншій країні. Наприклад, у США буде відображатися рейтинг від Entertainment Software Rating Board (ESRB), в Європі – від Pan-European Game Information (PEGI), а в Австралії – від Australian Classification Board. У тих країнах, де немає єдиних рейтингів, Google планує використовувати колишню загальну систему.